Ważne

Google Chrome dla systemu Android w październiku

Według serwisu Digital Trends, przeglądarka internetowa Google Chrome dla urządzeń z systemem Android zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, lecz rozpaliła nadzieję w sercach setek tysięcy użytkowników tabletów i smartfonów, którzy cenią sobie wygodę użytkowania.

Domyślna przeglądarka systemu Android należy do najlepszych, z jakimi mają do czynienia posiadacze urządzeń mobilnych, lecz zdarza się jej mylnie interpretować treści Flash i niespodziewanie zamykać z błędem. Wszystkie te problemy mogą zniknąć wraz z premierą Google Chrome, przeglądarki internetowej, która zdobyła ogromną popularność na wszystkich platformach komputerowych. Rynkowy debiut aplikacji zaplanowano na październik bieżącego roku co podejrzanie pokrywa się z oficjalną prezentacją nowej wersji oprogramowania Android, Ice Cream Sandwich, która już 11 października. Nasuwa się więc wniosek, że Google Chrome może stać się domyślną przeglądarką systemu z zielonym robotem w logo.

Trudno określić, jakiego rodzaju nowości możemy spodziewać się w mobilnej wersji przeglądarki Chrome. Czy będzie to dostęp do aplikacji i gier internetowych, rozszerzeń i wybranych funkcji systemu Chrome OS? Niewiele na ten temat wiadomo, lecz jedno jest pewne – jest na co czekać. Październik, z nadchodzącą wielkimi krokami rynkową premierą oprogramowania Apple iOS 5, Google Android Ice Cream Sandwich, tabletów z układem Nvidia Tegra 3 i prezentacją przeglądarki Chrome, zapowiada się niezwykle ekscytująco.

via Digital Trends

Komentarze

 • Pablo

  No wlasnie mam problem z przegladarka na Acer A500 , czasami sie blokuje nie chce zaladowac strony i pomaga tylko restart . Moze ktos wie co to takiego ?

  • aaa

   Tymczasowe rozwiązanie – zainstaluj Dolphin Pad, jest znacznie lepsza niż “Internet” w Androidzie. Jeśli znasz angielski zapisz się na xda i tam opisz swój problem na forum Acera A500. Spróbuj też aktualizacji / innej wersji firmware (najlepiej jakiejś robionej przez użytkowników). Ogólnie takie zachowanie spotkałem w wersji 3.0 Androida tylko. Od 3.1 było już OK.

   • Pablo

    Dzieki za wskazowki, a jeśli chodzi o aktualizacje to mam HC 3.2 .

 • 2marekm

  Czy na Acerze można otwierać pliki w formacie PDF ?
  Za odpowiedz dziękuję.

  • sg_pl

   Można :)

   Seba

 • Stefan

  ech a może tak autor postarałby się kiedyś pouzywac przeglądarki wbudowanej w Honeycomb 3.1/ częściowo 3.2?

  Wiedziałby, ze:
  * z przeglądarki nie da się wysłać maila przez webmail Squirrellmail,
  * nie działa *strona* internetowa gmail.com (!!), która jest potrzebna do jednorazowego wysyłania maila przez różne osoby przechodzące koło tabletu,
  * praktycznie nie działa flash (jak zresztą w żadnej innej przeglądarce), najłatwiej zobaczyć sobie pełne strony we flash, np. sports-tracker.com
  * mimo szumnych zapowiedzi nie działa streaming / pseudostreaming w HTML5.
  * dodatkowo na wielu przypadkowych stronach nie działają niektóre elementy. Można powiedzieć że na 1 na 20 stron coś jest tak popsute, że nie da się używać (np. zamiast list rozwijanych są listy rozwinięte na kilometr, okna ajaxowe są przesunięte “nad” ekran uniemożliwiając zamknięcie itp. itd.)

  Moim zdaniem nie istnieje idealna przeglądarka do tabletu:
  * stockowa działa jak wyżej,
  * firefox nie ma funkcji kopiowania tekstu ze strony (!!) i jest od pół roku w becie,
  * dolphin wżera się w prywatność użytkownika oraz wywala 2x dziennie,
  * opera nie ma prawidłowej obsługi proxy.

  • “Domyślna przeglądarka systemu Android należy do najlepszych, z jakimi mają do czynienia posiadacze urządzeń mobilnych”. Nie porównywałem tutaj z przeglądarkami komputerowymi, ponieważ byłoby to niemądre posunięcie.

  • aaa

   Chyba masz coś nie tak z tabletem, bo u mnie z więcej niż połowa rzeczy, które opisujesz działają. :) Sports-tracker jest PRZERAŹLIWIE wolny, ale działa (bardziej sprawa słabego procesora niż flasha/przeglądarki). Dolphin nie wżera mi się w prywatność i nigdy się nie wywala (używam wersji Pad). Co do Firefoxa – to porażka na całej linii, a każda nowa wersja gorsza. :)
   W Dolphin Pad ogólnie działa mi wszystko poza blokowaniem reklam. Oczywiście brakuje zaawansowanych funkcji (odpowiednika firebuga, możliwości kopiowania adresu obrazka itp.), ale do przeglądania wszystko dziala bardziej niż poprawnie.

   • aaa

    PS. Gmail.com u mnie działa na Dolphin Pad, gorszy problem jest z Google Docs, które chodzą z dużymi problemami. (Dolphin Pad używa silnika głównej przeglądarki, więc co na nim działa, będzie też na stockowej) Chrome jeśli będzie taki sam jak na desktopie może mnie skłonić do kupna klawiatury do transformera jednak, bo z nim mógłbym dokumenty edytować bez problemu w Google Docs.

 • Stefan

  …no i stąd czekam na cokolwiek, co da mi radość przeglądania sieci w tablecie. Może być od Google, byle tym razem działało.

 • Jan

  Nie chcę wyjść na czepialskiego ale mamy już październik więc podawanie “ukaże się w październiku” bez podania konkretnej daty, kiedy news pokazuje się UWAGA też w październiku…

 • BartekS

  Jeśli Chrome dla Androida będzie miało standardową synchronizację “wszystkiego” z wersją desktop to przesiadam się na nią od razu :)

 • worox

  Witam mam problem mam acera500 polaczylem sie z neostrada przez router. ale nie moge otwierac nic na przegladarce tak jak by w ogole nie bylo internetu w czym tkwi problem przosze o odp na email. worox88@gmail.com

 • jankov

  @worox – zadzwon na 19393 – coś poradzą napewno :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona