Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 16

Kruczki i inne cuda podczas migracji – przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami

W artykule Pre-paidowy zawrót głowy przedstawione zostały standardowe oferty dla klientów wykupujących nowy numer lub migrujących z innej taryfy w obrębie danej sieci. Teraz czas na pomysły operatorów na zachęcenie klientów do przeniesienia numeru z innej sieci do ofert na kartę.

Czy rzeczywiście można dostać „coś” tylko i wyłącznie za przeniesienie numeru? Zerknijcie na poniższy przegląd okazji.  W zestawieniu znaleźli się jedynie operatorzy, którzy dysponują ofertą bonusów za przeniesienie numeru z innej sieci komórkowej. Pozostali zostali pominięci.

a 2 mobile

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 17

W ofercie a2 mobile dla migrujących z innej sieci na próżno szukać zachęcających sloganów typu „dodatkowe GB /minuty/SMS-y czy MMS-y za przeniesienie”.

Klienci mający zamiar przejść z innej sieci do a2 mobile skorzystają ze standardowej propozycji operatora, tzn. aby przejść do a2 mobile należy wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie, następnie klient otrzyma od kuriera kartę SIM oraz dokumenty dotyczące przeniesienia numeru. Po przeniesieniu numeru należy także wykonać pierwsze połączenie w celu aktywacji karty w sieci.

Po przebrnięciu przez procedurę przeniesienia i aktywacji karty SIM, klient otrzyma 10 zł na usługi świadczone przez operatora.

Migracja numeru i karta SIM są bezpłatne.

10 zł to niewielka kwota, jak na zachęcenie klientów do skorzystania z oferty operatora. Jednak atrakcyjne pakiety proponowane przez a2 mobile będą niewątpliwą oszczędnością i rekompensatą za niewielki bonus na start.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury przeniesienia numeru do a2 mobile znajdują się na stronie operatora .

Heyah na kartę

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 18

Na klientów migrujących do Heyah na kartę, czeka „No limit i 10 GB internetu za 0 zł przez pierwsze 30 dni” w taryfie Dniówka. Tak można zrozumieć informację zamieszczoną na stronie internetowej operatora.

Z drugiej strony regulamin precyzuje zasady przyznania bonusu:

„po pierwszym jednorazowym doładowaniu konta za minimum 25 zł zostanie włączona automatycznie na jego [abonenta] Numerze Telefonu usługa Nielimitowane Rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet na 30 dni za darmo”.

To oznacza, że po przeniesieniu numeru klient musi doładować konto kwotą 25 zł, a następnie otrzyma „darmowy” pakiet minut, SMS-ów, MMS-ów i 10 GB internetu.

W kolejnym punkcie operator dodaje:

„W ramach Oferty Użytkownik otrzymuje możliwość korzystania z Usługi bez dodatkowych opłat przez okres 30 dni kalendarzowych”.

Czyli jeśli przeniesienie i usługa są darmowe przez pierwszy miesiąc, to co stanie z kwotą 25 zł, które wyłożył klient na samym początku? W regulaminie nie zawarto już informacji gdzie, mówiąc kolokwialnie, „wcięło” opłatę w wysokości 25 zł.

Najwyraźniej operator pobrał opłatę za pakiet, o czym nie poinformował klientów. Właściwie poinformował, ale o „darmowym” pakiecie w zamian za 25 zł.

Podsumowując, pierwszy miesiąc nie jest darmowy, a 25 zł zostaje pobrane na usługę „Nielimitowane Rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet na 30 dni”, która po okresie „promocyjnym” zostanie docelowo włączona na koncie klienta.

W pamięci mam świetną reklamę, sprzed nie pamiętam ilu już lat, ze śpiewającymi kruczkami i hasłem „nie tolerujemy kruczków”, która ma się już nijak do propozycji przeniesienia numeru do Heyah.

Regulamin oferty dostępny jest tutaj, a informacje na stronie operatora.

Mobile Vikings

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 19

Wikingowie dla klientów migrujących z innych sieci dorzucają 10 GB transferu internetowego, który jest ważny przez 30 dni, a następne doładowanie wydłuża jego ważność o kolejny okres.

Jedyne, co trzeba zrobić to aktywować kartę w sieci, wykupić doładowanie (co oznacza wykupienie konkretnego pakietu już przy zamówieniu karty SIM – procedura zakupu dostępna jest tutaj), a bonus zostanie przyznany automatycznie.

Usługa obowiązuje jedynie na terenie Polski, a transfer w roamingu międzynarodowym nie zostanie zaliczony na poczet paczki danych w ramach pakietu bonusowego.

Klient nie poniesie dodatkowych kosztów za przeniesienie numeru i kartę SIM.

Regulamin usługi dostępny na stronie Mobile Vikings.

NJU mobile

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 20

NJU mobile udostępnia nowym klientom bardzo atrakcyjny bonus, bo aż 100 GB internetu na 30 dni.

W tym przypadku niezbędne jest podanie danych potrzebnych do rejestracji numeru, wyrażenie zgody na kontakt telefoniczny przez Orange w celu przedstawienia oferty, a także wyrażenie zgody „na przetwarzanie danych adresowych na potrzeby planowania inwestycji sieci szerokopasmowej Orange i dystrybuowania materiałów komunikacyjnych związanych z w/w inwestycjami”.

Oprócz wyrażenia wszystkich zgód należy pamiętać o samodzielnym aktywowaniu pakietu bonusowego.

Aktywacja numeru w sieci jest bezpłatna. Natomiast, w trakcie uzupełniana formularza przeniesienia numeru, klient zostanie poproszony o wybranie startera. Do wyboru są startery: za 5 zł i 20 zł. Kwota znajdująca się na starterze może zostać wykorzystana przez klienta na wszystkie dostępne w sieci usługi. Dopiero po aktywacji przeniesionego numeru abonent będzie miał możliwość wyboru interesującego go pakietu lub korzystać ze środków, które są „ważne po wieki” – jak zapewnia operator na stronie internetowej.

Ważną informacją dotyczącą korzystania z pakietu 100 GB jest fakt, że jeśli przed uruchomieniem bonusu klient wykupi samodzielny pakiet internetowy lub pakiet z Internetem, to dane najpierw zostaną pobrane z wykupionego pakietu, a dopiero w drugiej kolejności z pakietu bonusowego.

Niestety, mam złą informację dla klientów przenoszących numer z Orange do nju. Zgodnie z regulaminem bonus 100 GB otrzymają wszyscy klienci, którzy zarejestrują numer w nju, natomiast nju mobile jest siecią zależną od Orange. To oznacza, że klienci zarejestrowani w nju są jednocześnie klientami Orange. Świadczą o tym chociażby odmienne procedury przenoszenia numeru z Orange do nju, gdzie zamiast uzupełniania formularzy przeniesienia numeru lub rejestracji, wystarczy wysłać SMS-a z odpowiednim kodem. Dlatego też bonus 100 GB internetu nie obowiązuje abonentów przenoszących numer z Orange do nju mobile.

Więcej informacji w regulaminie.

Orange

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 21

Orange przygotował specjalną ofertę dla migrujących pomiędzy sieciami.

Po pierwsze, klient otrzyma prezent powitalny: 2 GB internetu i konto ważne rok. Oba bonusy włączane są automatycznie, po aktywacji numeru w sieci, o czym abonent zostanie poinformowany SMS-em. Co ciekawe, bonus 2 GB jest ważny przez rok od dnia przeniesienia numeru do Orange. Warto zauważyć, że środki z pakietu bonusowego rozliczane są w pierwszej kolejności.

Starter i aktywacja numeru są darmowe.

Dodatkowo, Orange, dla migrujących z innych sieci, poleca pakiet w taryfie Free za 25 zł z nielimitowanymi  minutami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i (aż) 35 GB internetu.

Oczywiście, jeśli nowy abonent sieci Orange nie będzie potrzebował aż tak wypasionego pakietu, może wybrać inny z oferowanych przez operatora. Należy jednak pamiętać, że zmiana taryfy na inną niż Free, w obrębie Orange, powoduje wyłączenie pakietu 2 GB.

Więcej informacji na stronie Orange  i w regulaminie promocji.

Play

Kruczki i inne cuda podczas migracji - przegląd najlepszych ofert przeniesienia numeru między sieciami 22

Play wychodzi do klientów z bonusem za przeniesienie, ale tylko w podstawowej taryfie „Play na kartę”.

W ciągu 30 dni od daty wykonania pierwszego połączenia po przeniesieniu numeru do Play, klient ma możliwość skorzystania z bonusu 1 rok ważności konta + 20 GB + 200 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Pakiety 20 GB i 200 zł są ważne przez 60 dni. Pakiet 200 zł dostępny jest na terenie Polski i w roamingu w UE, natomiast pakiet 20 GB tylko na terenie Polski.

Należy pamiętać o samodzielnej aktywacji bonusu odpowiednim kodem, logując się na 24.play.pl. W przypadku aktywowania innej taryfy przed włączeniem bonusu, nie ma możliwości skorzystania z promocji dla klientów przenoszących numer do Play.

Przeniesienie numeru i jego aktywacja w sieci są bezpłatne.

Play przygotował także program punktowy dla miłośników gier na portalu dogry.pl (lub zamierzających z niego skorzystać), w którym klient otrzyma dodatkowe punkty za aktywację karty w sieci, przeniesienie numeru lub każdorazowe doładowanie. Za aktywację karty operator przyznaje 500 punktów, a za przeniesienie numeru 2000 punktów. Szczegóły promocji tutaj.

Więcej informacji na stronie Play.

Spis treści:

  1. a2 mobile, Folx, Heyah na kartę, Mobile Vikings, NJU mobile, Orange, Play
  2. Ja+ na kartę, PLUSH na kartę, RedBull Mobile, T-Mobile, Virgin Mobile, Podsumowanie