Ruszyła przedsprzedaż komputerów Microsoft Surface Studio 2, Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6 w Polsce

Do Polski trafia właśnie Surface Studio 2. To sprzęt, który chętnie zobaczyłbym na swoim biurku, i najchętniej się z nim nie rozstawał. Oprócz tego od dziś można w przedsprzedaży kupić także Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6. 

Reklama

To dziwne, ale nie robią na mnie większego wrażenia prezentacje Apple, ale sprzętami z linii Surface od Microsoftu najchętniej bym się otoczył do reszty (no, może oprócz Surface Go). Choć niemal na pewno nie zaopatrzę się w najbliższym czasie w żadną nowość tego producenta, to z jakąś nutą wewnętrznej satysfakcji śpieszę donieść, że poniższe komputery i akcesoria są już dostępne w przedsprzedaży:

Surface Studio 2 to stacja robocza, która jest wizytówką Microsoftu. Ekran 28 cali z podstawą, i żadnych dodatkowych kabli czy zbędnych świecideł. Zawiasy Zero Gravity Hinge pozwalają pracować na urządzeniu w trybie studio, co może być docenione przez rysowników i innych specjalistów z branży kreatywnej. W środku działa procesor Intel Core i7 siódmej generacji i karta graficzna GeForce od NVIDII.

Surface Laptop 2 z kolei, to notebook z ekranem 13,5 cala, pracującym w rozdzielczości 2256 x 1504 pikseli. Skok wydajności względem poprzednika jest mocno zauważalny – procesor 8. generacji zapewnia 85% lepsze wyniki podczas pracy. Klawiaturę wyłożono Alcantarą, by zapewnić komfort podczas pisania. Tylko w Sklepie Microsoft można dostać wersję z procesorem Intel Core i7.

Jest też Surface Pro 6, czyli najnowszy komputer Microsoftu, który jednocześnie może być tabletem. Dostępny jest w dwóch kolorach obudowy: srebrnym oraz matowym czarnym.  Czarny kolor dostępny jest tylko w wersjach z 256 GB oraz 512 GB pamięci wewnętrznej.

SP6 ma ekran Pixel Sense 12,3 cala, który pracuje w rozdzielczości 2736 x 1824 pikseli. W najszerszym miejscu mierzy 8,5 mm, więc jest wprost stworzony do przenoszenia go z miejsca na miejsce. Połączenie wydajnej baterii oraz energooszczędnego procesora Intel Core 8. generacji pozwala na pracę z dala od gniazdka nawet 13 godzin.

Do Surface’a Pro 6 dodawane jest w przedsprzedaży pióro Surface Pen, jednak bez klawiatury Type Cover.

Pierwsze egzemplarze nowych urządzeń trafią do zamawiających na początku lutego.

źródło: Microsoft