Przedsprzedaż iPhone 6 w Chinach – w 6 godzin zamówionych zostało 2 miliony sztuk

Chociaż ostatnimi czasy internet nie jest najbardziej przyjaźnie nastawiony wobec nowych produktów od Apple, popyt na urządzenia jest wysoki. Przez pierwsze 6 godzin, od momentu kiedy wczoraj pojawiła się przedsprzedaż iPhone’a w Chinach, zamówionych zostało aż 2 miliony sztuk.

W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja o małej odporności na wygięcia nowego iPhone’a 6. W internecie zawrzało – pojawiło się mnóstwo krytycznych i ironicznych komentarzy, a także memów oraz filmików, jak ten:

Mimo iż producent zapewnił, że samych zgłoszeń o wygiętym urządzeniu było zaledwie 9, oraz że wymieni każdy taki sprzęt, inni producenci nie odpuścili i stworzyli mnóstwo prześmiewczych reklam. Dla tych, którzy przegapili ten news, podaję link do artykułu Konrada, w którym wszystko jest opisane. Jaka jest prawda co do ilości wadliwych urządzeń, trudno stwierdzić. Dlaczego? Ponieważ trudno oprzeć się wrażeniu, że wiele serwisów nie wypowiada się obiektywnie na temat nowych urządzeń, a stara się być 'wygodnym’ dla Apple, o czym pisał Piotr.

Jednak pomimo przeciwności losu iPhone 6 zdążył już pobić rekordy sprzedaży – w tym własny wynik sprzed roku. Tym razem przez trzy dni po premierze zakupionych zostało 10 milionów sztuk. Robi wrażenie, prawda? Do tego 4 miliony sprzedano w trakcie pierwszych 24 godzin. Mówimy tutaj o krajach, w których urządzenie było już dostępne, czyli według informacji od producenta:
[quote]US, Australia, Canada, France, Germany, Hong Kong, Japan, Puerto Rico, Singapore and the UK[/quote]

Oznacza to, że na około 750 milionów osób zamieszkujących te kraje, jedna na każde 190 zakupiła najnowszego iPhone’a przez pierwsze 24 godziny oraz łącznie co 75. osoba w ciągu trzech dni.

W Chinach żyje około 1,4 miliarda ludzi, zatem przy wyniku 2 milionów zamówień przez 6 godzin otrzymujemy powszechność na poziomie około 0,15%. Oznacza to, że jedna osoba na każde 700 zamieszkujących Chiny postanowiła zakupić produkt Apple. Dla przypomnienia przy iPhone 5 taką ilość sprzedaży zanotowano dopiero po trzech dniach od premiery (oficjalna informacja). Zatem wzrost zainteresowania wydaje się być ogromny. Pamiętajmy również, że to dopiero początek przedsprzedaży.

Aktualnie mieszkańcy Chin mogą zamówić iPhone 6 i 6 Plus u trzech największych lokalnie operatorów sieci mobilnych – China Unicom, China Telecom oraz China Mobile. Sprzedaż w autoryzowanych punktach Apple rozpocznie się dopiero 10 października, zatem można liczyć, że wraz z nowym tygodniem wyniki znacznie się zwiększą.