Krótko: iPhone’a 6 Plus można łatwo wygiąć…

http://youtu.be/znK652H6yQM

Lepiej na niego nie siadać. Na wideo widać, że nowego iPhone’a 6 Plus można próbować wygiąć, jak LG G Flexa. Niestety, produkt z jabłuszkiem na obudowie może nie wrócić już do poprzedniego kształtu. 

Jak widać, iPhone 6 Plus dość mocno wygiął się, co najprawdopodobniej jest winą cienkiej, aluminiowej ramki, jednak działał dalej. Znam przypadki osób, które siadały (mając w tylnej kieszeni spodni) np. na Xperii Z2. Ta pod naciskiem pękała i już do niczego się nie nadawała. W wypadku iPhone’a 6 Plus dopiero próba wygięcia telefonu do pierwotnego kształtu spowodowała pęknięcie szybki.

Wideo pokazujące jak się zachowuje wyginany iPhone 6 Plus:

Dla porównania ten sam proces wyginania Samsunga Galaxy Note 3:

Komentarze

 • asegPL

  Pozazdrościli Samsungowi zakrzywionych TV, czy BlackBerry serii Curve?

  • LCD

   LG zrobił Flex’a, Samsung zrobił Round’a a Apple też chce pokazać, że potrafi :D

 • kuba

  A jednak “plastikowe zabawki” są wytrzymalsze od “aluminiowych wytrzymałych iPhonów”

 • Sony

  Już od dawna wiadomo, że dobre tworzywo sztuczne jest lepsze od metalu w konstrukcji telefonów.
  Elastyczność powoduje, że jest mniej podatne na rysy i “lepiej” absorbuje wstrząs od upadku.
  Widze to po mojej Lumii 720 i Lumii 920 – porządny poliwęglan po upadku nie naruszony, a HTC z metalu porysowany i odkształcony.
  Oczywiście to musi być PORZADNIE wykonany sprzęt z równie porządnych materiałów :) jak damy kiepski materiał to nic nie pomoże.

  • LCD

   Nawet pomijając to co piszesz, to HTC się tak nie wygina z prostego powodu: ma w środku szkielet ze stopu magnezu, który usztywnia telefon. Apple myślało, że wystarczy miękkie aluminium z dodatkiem amajzingu i klient będzie zadowolony. Ewentualnie napisze się, że albo źle trzymasz, albo musisz kupić specjalne etui albo it’s not a bug, it’s a feature i będą się chwalić obudową z możliwością jej modelowania.

   • Sony

    Chodzi mi o odpornośc na zarysowania i uszkodzenia. Lumia też ma Chassi w środku, większość telefonów ma.
    Apple nie jest głupie :) – “rozwalisz” telefon – kupisz nowy :) – w końcu jesteś “fantykiem” – i aby nie było : mam paru takich znajomych.

 • Zanim znajdą się głosy, że są inne telefony, np. Samsung Galaxy S4, który się wygina pod takim naciskiem i pęka, to trzeba – myślę – zrozumieć jedną, ważną rzecz. Tu problemem nie jest sam fakt podatności na wyginanie, bo każdy telefon można złapać oburącz i rozwalić wyginając, przynajmniej większość. Tu chodzi o to, że w przypadku realnych sytuacji, w których trzymamy telefon w kieszeniach spodni (nie tylko tylnych) nowego iPhone’a 6 Plus o wiele łatwiej zniekształcić, niż inne smartfony/phablety. Nie jest to może kłopot, który dyskwalifikuje możliwość korzystania z urządzenia, ale gdy rozważy się cenę i wartość, w postaci wyglądu, to jednak jest tu jasno widoczny zgrzyt.

  • LCD

   ale wyznawcy religii Apple i tak będą krzyczeć, że cena jest premium bo materiały są premium i wykonanie jest premium i nawet aktualizacje są premium bo wychodzą w tydzień po premierze a następna pewnie będzie jeszcze szybciej. A najśmieszniejsze jest to, że poprzedni iPhone się wyginał i Apple nie nauczyło się na błędach.

 • Kalafior

  ………no a Samsung sie nie wygina , ha !
  Gula skacze ?

 • barilla

  To żadna nowość, “fajfes” też się ludziom potrafił w kieszeni giąć, i to bynajmniej nie w tylnej. Uroki stosowania cieniutkiego aluminium.

 • kohena

  Mały zgrzyt:) a swoją drogą koszmarna wpadka. Ech:(

 • Sosna Marek

  i tak jest amejzing

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona