Przedsprzedaż Huawei Nova 3 w Polsce. To taki Honor 10, tylko trochę droższy

Huawei zaczyna zalewać potencjalnych klientów propozycjami urządzeń, które są bardzo do siebie zbliżone, a różnią się detalami i ceną. Dzięki temu zapewnia sobie zbyt na niemal każdej półce cenowej, a osoby wybierające smartfona mają poczucie, że wybór jest spory. Do sprzętów, które można już kupić za złotówki w Polsce, dołączył właśnie Huawei Nova 3.

Huawei stara się przemycać do swoich średniopółkowców wygląd i funkcje znane ze smartfonów flagowych. I producentowi udaje się to całkiem nieźle, gdyż na rynek trafiają propozycje, które wizualnie nie odstają zbytnio od najdroższych modeli, a ogranicza ich tylko trochę słabsza specyfikacja. Dzięki zaoszczędzeniu na niektórych podzespołach, w przedsprzedaży kupimy teraz Huawei Nova 3, za 1999 złotych.

Nova 3 pełnymi garściami czerpie z estetyki Huawei P20 i Honora 10, i jest spora szansa, że dobrze na tym wyjdzie. Przy cenie startowej poniżej 2 tysięcy złotych i specyfikacji zbliżonej do wymienionej wyżej dwójki, może być łakomym kąskiem, zwłaszcza gdy cena smartfona nieco spadnie. W gruncie rzeczy już teraz nie jest ona tragiczna, choć w mojej skromnej opinii, można było zażądać za niego nieco mniej. Huawei wydaje się jednak być pewne tego, że telefon w podanej cenie i tak będzie się sprzedawał.

Co znajdujemy w Huawei Nova 3? Procesor Kirin 970 (2,4 GHz) i 4 GB RAM przybliżają ten telefon do innych najlepszych propozycji producenta (a przecież mamy w pamięci tę cenę). Treści wyświetlane są na ekranie 6,3 cala (w Full HD+) o proporcjach 19,5:9. Nie zabrakło – obowiązkowego już chyba – wycięcia w ekranie oraz wąskich ramek.

Huawei Nova 3 (fot. Huawei)

W kwestii aparatów nie ma na co narzekać: zestaw matryc 16 Mpix i 24 Mpix (o przysłonach f/1.8) powinien sobie dobrze radzić. Co ciekawe, z przodu też znajdziemy dwa aparaty: 24 Mpix i 2 Mpix, z czego ten drugi jest chyba tylko po to, by zbierać dokładniejsze dane przydatne do tworzenia efektu rozmytego tła w zdjęciach portretowych.

Smartfon jest hybrydowym DualSIM-em, ma port słuchawkowy, a baterię o pojemności 3750 mAh naładujemy szybkim adapterem 9V/2A.

Sklep x-kom, na którego stronach pojawiła się informacja o przedsprzedaży, podaje, że Nova 3 nie ma NFC, zaś strony producenta deklarują, że urządzenie jest wyposażone w taki moduł. Na tę chwilę, wierzymy oficjalnej specyfikacji Huawei.

Ciekawe, czy trafi też do nas, zapowiedziana dziś w Chinach, czerwona wersja tego urządzenia.

Wychodzi na to, że musimy spodziewać się kolejnej fali bliźniaczo podobnych smartfonów od Huawei. Nie jestem pewien, czy polski rynek oprze się tak zmasowanym atakom ze strony tego producenta. Przy obecnych tendencjach, przejęcie przez niego smartfonowej pałeczki pierwszeństwa w naszym kraju to tylko kwestia czasu.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/18/zadebiutowal-huawei-nova-3-specyfikacja-cena/

źródło: x-kom dzięki gsmmaniak, GizChina