Przeciętny użytkownik iPhone’a odblokowuje go 80 razy dziennie

Ile razy dziennie sięgacie po swojego smartfona? Domyślam się, że większość z Was robi to bardzo często i to w różnych celach. Apple pokusiło się o podsumowanie, jak w tej kwestii zachowują się użytkownicy iPhone’ów.

Otóż okazuje się, że przeciętny posiadacz smartfona Apple odblokowuje go aż 80 razy dziennie. Oznacza to, że każdej godziny robi to od 6 do 7 razy, czyli średnio co 10 minut. Co ciekawe, aż 89% wszystkich osób używa do tego Touch ID, zamiast każdorazowego „wklepywania” zabezpieczającego kodu PIN. Jest to bowiem o wiele wygodniejszy oraz szybszy sposób, aby „dostać” się do swojego iPhone’a. Ta metoda jest również o wiele bezpieczniejsza.

Sięganie po smartfona 80 razy dziennie to naprawdę dużo. Wydaje się, że klienci Apple przodują w tej kwestii, bowiem inne badania informowały, że przeciętny użytkownik robi to „zaledwie” 46 razy dziennie. W tym drugim przypadku wzięto jednak zapewne pod uwagę posiadaczy urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi, a nie tylko iOS.

Warto przypomnieć, że Touch ID po raz pierwszy pojawił się w zaprezentowanym w 2013 roku iPhonie 5S. Później trafił również do iPadów – na początek Air 2 oraz Mini 3 (rok 2014). Od tej pory stał się standardem w urządzeniach Apple i jak widać, cieszy się niebywałą popularnością. Umożliwia jednak nie tylko odblokowywanie smartfona czy tabletu – odciskiem palca można autoryzować również m.in. zakupy w iTunes czy transakcje przy użyciu Apple Pay.

Źródło: MacRumors