Xiaomi Mi 8 (fot. Xiaomi)

Promocja: Xiaomi Mi 8 64 GB w dużo niższej cenie, taniej niż Xiaomi Mi 9 (aktualizacja)

Po premierze Xiaomi Mi 9 w Polsce zakup Xiaomi Mi 8 stał się całkowicie nieopłacalny, ponieważ tegoroczny flagowiec jest zwyczajnie tańszy. Właśnie jednak nadarza się okazja, aby kupić zeszłorocznego w naprawdę atrakcyjnej cenie, ale trzeba pamiętać, że promocja potrwa tylko kilka dni.

Na początku przypomnę, że kiedy Xiaomi Mi 8 debiutował w Polsce, za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej trzeba było zapłacić 2299 złotych, natomiast za wariant z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika 2499 złotych.

Reklama

W momencie premiery wydawały się one atrakcyjne, jednak dwa tygodnie temu w Polsce zadebiutował Xiaomi Mi 9 i w jego przypadku cenę wersji z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej ustalono na 1899 złotych, a wariantu z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika na 1999 złotych.

W tym momencie zakup Xiaomi Mi 8 stał się zupełnie nieopłacalny, ponieważ aktualnie konfiguracja 6 GB/64 GB kosztuje w oficjalnej polskiej dystrybucji ~1900 złotych, natomiast wersja 6 GB/128 GB już aż… 2199 złotych!

Wydawałoby się, że w takiej sytuacji Xiaomi Mi 8 spisany jest na straty, ponieważ nie ma argumentów, aby wygrać z o wiele atrakcyjniejszym Xiaomi Mi 9. Właśnie jednak pojawiła się promocja, w ramach której wersję 6 GB/64 GB zeszłorocznego flagowca Xiaomi można kupić za 1549 złotych, czyli o ~350 złotych taniej niż zwykle.

Xiaomi Mi 8 6 GB/64 GB w niższej cenie dostępny jest w dwóch sklepach: RTV Euro AGD i OleOle. Przeceniona została jednak tylko czarna wersja kolorystyczna, ale to chyba żaden problem. Promocja obowiązuje do 1 kwietnia 2019 roku.

Aktualizacja:

Po przejrzeniu oferty sklepu RTV Euro AGD natknąłem się jeszcze na Xiaomi Mi Mix 2 za… 1299 złotych. Powiedzieć, że cena jest nader atrakcyjna, to jak nic powiedzieć, ponieważ jest po prostu zabójcza i aż prosi się, żeby jak najszybciej złożyć zamówienie. Mimo upływu czasu nadal jest to bowiem bardzo wydajny smartfon, który wygląda nowocześnie i na dodatek cały czas jest wspierany.