Sony Xperia XZ3 w promocji taniej o kilkaset złotych

Pamiętacie, ile Sony Xperia XZ3 kosztowała na start? 3399 złotych. Czas zrobił jednak swoje i aktualnie smartfon jest sporo tańszy. A teraz nadarza się okazja, żeby kupić go w jeszcze niższej cenie. Jest tylko jeden malutki „haczyk”.

Promocja na Sony Xperia XZ3

Gdy zajrzymy do porównywarek cenowych, okaże się, że Sony Xperia XZ3 z oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje 2499 złotych, czyli 900 złotych mniej niż w momencie rynkowej premiery w Polsce. Co jednak ciekawe, w tej cenie można kupić jedynie czarną wersję kolorystyczną – a oprócz niej w sklepach dostępne są jeszcze dwie: biała („Białe Srebro”) i zielona („Zieleń Lasu”; moim zdaniem najładniejsza).

Reklama

I to właśnie te dwie aktualnie dostępne są w jeszcze niższej cenie niż czarna, bo za 2299 złotych. Z tego, co widzę, Sony Xperię XZ3 w takich wydaniach da się kupić za takie pieniądze w strefie marki w serwisie Allegro oraz sklepie x-kom.

Co ciekawe, w Sony Centre za każdy kolor eks-flagowca trzeba zapłacić 2999 złotych, pomimo że w połowie marca 2019 roku Sony obniżyło sugerowaną cenę tego modelu do 2799 złotych (najwyraźniej była to jednak tylko tymczasowa obniżka).

Tak czy siak, w Waszej kieszeni może zostać od 200 złotych (jeśli porównać z ceną czarnej wersji) do nawet 700 złotych (gdy za punkt odniesienia weźmiemy ceny w Sony Centre, czyli oficjalnym sklepie z urządzeniami Sony).

Czy warto kupić Sony Xperię XZ3?

W sytuacji, kiedy jeden ze sklepów co chwilę sprzedaje eks-flagowce LG za mniej niż półtora tysiąca złotych, zakup Sony Xperii XZ3 wydaje się zupełnie nieopłacalny, jeśli oceniać wyłącznie atrakcyjność stosunku ceny do oferowanych możliwości.

Nie zmienia to jednak faktu, że to mimo wszystko bardzo dobra oferta na ten model i zdecydowanie warta rozważenia, szczególnie jeśli ktoś nosił się z zakupem Sony Xperii XZ3. To nadal topowy sprzęt ze świetnymi podzespołami, a dodatkowym argumentem jest wzorowe wsparcie w postaci szybkich i regularnych aktualizacji.

To co, kupuje ktoś Sony Xperię XZ3?

Polecamy również – promocja na Sony Xperia XZ1

Okazja dla fanów Sony: czarna Xperia XZ1 o 200 zł taniej