Play kończy jedną promocję, ale zaczyna drugą – ponownie można nie płacić abonamentu przez pół roku

Dziś kończy się promocja Play, dzięki której przenoszący numer z innej sieci nie zapłacą abonamentu i rat za urządzenie przez pół roku, a jeśli dobiorą do umowy smartfon Samsunga, to nawet przez dziewięć. Rzecznik Fioletowych, Marcin Gruszka, poinformował jednak, że od jutra rusza nowa oferta. Jest nieco mniej atrakcyjna, ale mimo wszystko nadal bardzo korzystna.

Dziś jest ostatni moment na to, aby skorzystać ze wspólnej oferty Play oraz Samsunga i nie płacić abonamentu oraz rat za smartfon przez dziewięć miesięcy – ta promocja dzisiaj kończy się definitywnie. Od jutra przenoszący numer z innej sieci nadal natomiast otrzymają w prezencie pół roku zerowego abonamentu, ale jeśli wejdziemy w szczegóły, to okaże się, że już nie na tak samo atrakcyjnych warunkach, jak do tej pory.

Reklama

Rabat na abonament udzielany jest przez pierwszych sześć miesięcy trwania umowy na wszystkie taryfy głosowe (S, M oraz L), i to na każdą kartę SIM. To dość istotne, ponieważ na przykład w Plusie bonus w ofertach wielosimowych przyznawany jest tylko dla głównej karty SIM, dla pozostałych już niestety nie.

Jeśli natomiast przenoszący numer z innej sieci klient zdecyduje się przy okazji dobrać urządzenie, to zapłaci tylko różnicę w abonamencie pomiędzy ofertą z telefonem i bez. Play deklaruje, że przygotował smartfony w atrakcyjnych cenach, ale każdy musi już indywidualnie przeliczyć, czy deal faktycznie się opłaca w jego przypadku.

Przy okazji Play poinformował, że przygotowano także ofertę dla klientów biznesowych, którzy przeniosą numer z innej sieci i wybiorą taryfę Biznes Box Ultra z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i 20 GB internetu w smartfonie oraz kartą do internetu biurowego z pakietem 200 GB z pełną prędkością. Oni również otrzymają pół roku abonamentu za 0 złotych. Według wyliczeń operatora, przy trzech aktywnych kartach SIM oznacza to oszczędność rzędu 600 złotych netto. Zainteresowani oczywiście mogą też przy okazji dokupić urządzenie.

Nowa promocja Play także jest ograniczona czasowo, ale Rzecznik Play zadeklarował, że z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuje o planach jej zakończenia.

Źródło: Blog Play