tablet lenovo ideapad k1

Promocja: Lenovo IdeaPad K1 za 1399 złotych (update)

tablet lenovo ideapad k1

Lenovo IdeaPad K1, na pierwszy rzut oka, to jeden z wielu tabletów pracujących pod kontrolą Androida (na chwilę obecną Honeycomb, najprawdopodobniej z możliwością aktualizacji do AICS), którego sercem jest dwurdzeniowa Tegra 2 (1GHz). Po spędzeniu z tym modelem dłuższej chwili można się przekonać, że dzięki kilku charakterystycznych jego cechach, jest jednym z ciekawszych urządzeń i chyba nieco niedocenianych przez klientów (między innymi przez jego cenę). Dziś (i tylko dziś, tj. 13.02.2012) Lenovo IdeaPad K1 dostępny jest w promocji sklepu Euro „Okazja dnia” w cenie 1399 złotych (400 złotych taniej).

Wspomniałam wyżej, że jest kilka charakterystycznych funkcji, które sprawiają, że tablet Lenovo staje się ciekawszą propozycją od konkurencji. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim jedyny przycisk fizyczny znajdujący się na ramce okalającej wyświetlacz – w tym samym miejscu, co w tabletach Apple. Przycisk ten jest bardzo funkcjonalny i bardzo ułatwia pracę (mała rzecz, a jednak cieszy):
– przesuń palec w górę, aby wyświetlić dynamiczne menu,
– przesuń palec w dół, aby powrócić do poprzedniej strony,
– kliknij, aby powrócić na pulpit,
– naciśnij i chwilę przytrzymaj, aby zrobić zrzut ekranu,
– dodatkowo o każdym ruchu z powyższych powiadamia diodka – u góry lub na dole przycisku.

Reklama

Parametrami technicznymi Lenovo IdeaPad K1 nie różni się od konkurencyjnych urządzeń. Posiada wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, 16GB pamięci, wyjście microHDMI, slot kart microSD, Bluetooth oraz WiFi. Nie posiada 3G.

Czy 1399 złotych w Euro za Lenovo IdeaPad K1 to dobra cena? Odpowiem krótko: tak. Nie tylko dlatego, że jest najniższą, jaką można znaleźć w sieci (według Ceneo najmniejsza kwota, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić, to 1499 złotych), ale również przez to, że jest ciekawym urządzeniem, które zaspokoi potrzeby wszystkich potencjalnych klientów, którzy szukają tabletu o podobnych możliwościach, tj. z Tegrą 2 i Androidem.

Przy okazji: urlopowe pozdrowienia ze słonecznej Słowacji! ;)

Update:

Jak słusznie zauważa Tomek w komentarzach poniżej, jest to dość dziwna promocja. Mamy tu bowiem do czynienia z ciekawym zjawiskiem: wersja 3G tegoż modelu jest przeceniona z 1999 na 1699 złotych, a standardowa cena WiFi-only to 1799 złotych…

źródło: własne