Promocja: iPhone 5S 16 GB w Carrefour za 899 złotych. Opłaca się?

Ostatnio Carrefour sprzedawał odnowionego iPhone’a 6 16 GB za 999 złotych. Oferta cieszyła się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że smartfon wyprzedał się na pniu, przynajmniej w sklepie internetowym. Czy tak samo będzie z (również odnowionym) iPhonem 5S 16 GB za 899 złotych? Najprawdopodobniej tak, lecz tutaj także pojawia się pytanie, czy naprawdę warto kupić ten sprzęt?

Nie jest żadną tajemnicą, że iPhone ma w sobie to coś, co sprawia, że niektórzy pragną go mieć za wszelką cenę, bez względu na wszystko. Z tego powodu wcale nie dziwią mnie promocje takie, jak ta, ponieważ jestem absolutnie pewny, że odnowiony iPhone 5S 16 GB za 899 złotych rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. Szczególnie, że nówki sztuki w sklepach z elektroniką sprzedawane są sporo drożej, od 1199 złotych w górę.

Reklama
fot. Carrefour

Mimo wszystko warto sobie zadać pytanie, czy naprawdę warto kupić ten smartfon? Moim zdaniem… nie. Już do możliwości kupienia iPhone’a 6 16 GB za 999 złotych pochodziłem bardzo sceptycznie, chociaż nie wszyscy podzielali mój sceptycyzm i szczerze polecali nabycie tego modelu w promocji. Tutaj mamy do czynienia z zaledwie stówkę tańszym iPhonem 5S 16 GB, który jest przecież jeszcze rok starszy.

OK, dostał aktualizację do iOS 11, co należy odnotować, lecz nie zmienia to faktu, że to sprzęt z 2013 roku i – przynajmniej moim zdaniem – jego zakup jest nieopłacalny na początku 2018 roku. Za 899 złotych da się kupić masę świetnych smartfonów z Androidem i chociaż w niektórych przypadkach wizja wsparcia może nie jest jakaś specjalnie powalająca, to na pewno zaoferują one znacznie więcej możliwości niż ponad czteroletni iPhone 5S 16 GB.

Jeżeli ktoś mimo wszystko chciałby jednak kompaktowego iPhone’a, to powinien spojrzeć w stronę iPhone’a SE. Fakt, trzeba nieco do niego dopłacić, ale w takim przypadku to na pewno opłacalna inwestycja. Osobiście zakupu iPhone’a 5S 16 GB nie polecę, ale i tak wiem, że smartfon się sprzeda. Taka sytuacja.