Udało się Wam kupić Honora 7C za złotówkę? Jesteście mega szczęściarzami, bo próbowało... 600 tysięcy osób! 17

Udało się Wam kupić Honora 7C za złotówkę? Jesteście mega szczęściarzami, bo próbowało… 600 tysięcy osób!

Dzisiejsza promocja na Honora 7C bez wątpienia przejdzie do historii, chociaż samo Allegro z pewnością chciałoby o niej jak najszybciej zapomnieć. Nie zmienia to faktu, że 100 egzemplarzy rozeszło się w mgnieniu oka, choć nie było łatwo ich kupić. Nic jednak dziwnego – próbowało to bowiem zrobić 600 tysięcy osób!

Promocja miała oficjalnie wystartować o godzinie 12:00 w południe, lecz wiele wskazuje na to, że odpalono ją wcześniej. Na poniższym screenie, którym podzielił się w komentarzach jeden z naszych Czytelników, widać bowiem godzinę 11:59.

Udało się Wam kupić Honora 7C za złotówkę? Jesteście mega szczęściarzami, bo próbowało... 600 tysięcy osób! 19
Honor 7C kupiony za złotówkę (fot. RLB)

Ja także (podobnie, jak i połowa naszej redakcji ;)) chciałem spróbować kupić Honora 7C za złotówkę, lecz jeszcze przed godziną 12:00 Allegro padło. Co więcej, wysiadł nie tylko oficjalny sklep Honora, ale również cały serwis. W zależności od momentu, na ekranie pojawiał się jeden z niżej widocznych komunikatów.

Mimo problemów technicznych, niektórym udało się kupić Honora 7C za złotówkę, chociaż prawdopodobnie większość i tak zgarnęły boty…

Niektórzy śmieją się, że szturm chętnych na Honora 7C za złotówkę przypominał atak DDoS i właśnie dlatego padło całe Allegro. Serwis najwyraźniej nie był przygotowany na taką liczbę chętnych, chociaż w sumie powinien, ponieważ informacja o niniejszej promocji pojawiła się w wielu mediach, nie tylko internetowych, a więc trafiła do mnóstwa osób. Według informacji, które przekazało portalowi AntyWeb Allegro, smartfon próbowało kupić 600 tysięcy osób!

Niestety, jak to zwykle bywa, okazję do zrobienia ludzi w tzw. bambuko wyniuchali nieuczciwi użytkownicy, którzy sprzedają teraz… zdjęcie Honora 7C za złotówkę.

Udało się Wam kupić Honora 7C za złotówkę? Jesteście mega szczęściarzami, bo próbowało... 600 tysięcy osób! 21
zdjęcie Honora 7C za złotówkę

Po Czarnym Piątku w wykonaniu Orange w sumie powinniśmy być przygotowani na taki obrót spraw, lecz mimo wszystko Allegro powinno zadbać o to, aby taka sytuacja nie wystąpiła i odpowiednio przygotować się od strony technicznej. Niestety, czasu się nie cofnie i wcale nie zdziwię się, jeżeli akcja ta więcej osób zniechęci do marki Honor niż do niej przekona.

Poniżej możecie przeczytać oświadczenie Allegro, które serwis przesłał do redakcji AntyWeb:

Serwis nie działał przez kilkanaście minut po godz. 12. Powodem rzeczywiście było gigantyczne zainteresowanie promocją zorganizowaną przez dystrybutora marki Honor – firmę Aetka. W ciągu kilkunastu sekund stronę z oferta próbowało obejrzeć prawie 600 tysięcy osób. Spodziewaliśmy się wzmożonego ruchu w związku z tą promocją, zresztą na co dzień na Allegro sprzedaje się ponad 1,2 miliona przedmiotów, więc jesteśmy przygotowani na duży ruch, ale zainteresowanie klientów tą ofertą przeszło nasze oczekiwania. Wszystkie telefony w promocyjnej cenie sprzedały się w ułamku sekundy. Wyjaśniamy co się wydarzyło po stronie infrastruktury IT i co możemy poprawić na przyszłość, żeby kolejne podobne promocje nie powodowały niedostępności serwisu.

Źródło: @tompopielarczyk