Dwie świetne gry za darmo w Epic Games Store + promocja na inne tytuły

Epic Games Store jak zawsze nie zawodzi i znów oferuje świetne gry za darmo. W tym tygodniu wybór padł na niezwykle wciągającą grę przygodową, a także ciekawy symulator więźnia. Mam nadzieje, że macie trochę wolnego czasu, by zapoznać się z tymi dwoma tytułami. A jeśli Was one nie zainteresują, może kupicie inne, bowiem na platformie trwa również wyprzedaż z okazji The Game Awards.

Reklama

The Wolf Among Us

Seria komiksów Fables Billa Willinghama to jedna z moich ulubionych opowieści przedstawionych przy pomocy komiksów. Doczekała się ona nawet świetnej adaptacji od Telltale Games — gra ta to typowa przygodówka, która wyróżniała się fenomenalnym światem, a także niezwykle barwnymi postaciami. Moim zdaniem jest to najlepsza gra z dorobku tego studia, z którą każdy fan dobrych historii kryminalnych powinien się zapoznać. Co ciekawe, w przygotowaniu jest kolejna część, więc może warto nadrobić „Jedynkę”?

Reklama

Minimalne wymagania The Wolf Among Us prezentują się następująco:

 • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy) z dodatkiem Service Pack 1,
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2,3 GHz lub równoważny,
 • Pamięć RAM: 4 GB,
 • Karta graficzna: ATI lub Nvidia, 1024 MB,
 • DirectX: 9.0,
 • Wolne miejsce na dysku: 2 GB.


The Escapists

The Escapists to mała, ale zaskakująco rozbudowana i wciągająca gra, którą najprościej byłoby opisać jako symulator uciekania z więzienia. Czerpie jednak garściami z innych gatunków, czego wynikiem jest ciekawa mieszanka wybuchowa. Ma ona też bardzo prostą stylistykę, która jednak sprawdza się, czyniąc tytuł ten bardzo przejrzystym i przystępnym. Warto sprawdzić!

Minimalne wymagania The Escapists prezentują się następująco:

 • System operacyjny: Windows XP,
 • Procesor: Dwurdzeniowy procesor 2,4 GHz,
 • Pamięć RAM: 2 GB RAM,
 • Karta graficzna: Intel HD Graphics 4000, Nvidia GeForce 8000, ATI Radeon HD 4800 Series,
 • Wolne miejsce na dysku: 2 GB.

Gra The Escapists oferuje oficjalną polską wersję językową. W przypadku The Wolf Among Us możemy zainstalować nieoficjalne (ale bardzo dobrze wykonane) spolszczenie — zainteresowanych odsyłam TUTAJ.

The Wolf Among Us i The Escapists możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy The Wolf Among Us i The Escapists znikną 19 grudnia z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępniona zostanie kolejna gra, o czym naturalnie Wam przypomnimy.

Przy okazji warto również wspomnieć o trwającej właśnie na Epic Games Store wyprzedaży z okazji The Game Awards. Możecie tam wyrwać w całkiem fajnej cenie takie gry, jak Borderlands 3, The Outer Worlds, Metro Exodus czy Tom Clancy’s The Division 2.

Aktualizacja
Od 19 grudnia Epic Games Store zmienia częstotliwość rozdawania gier — codziennie, przez 12 dni Epic będzie rozdawał po jednej grze. Niezły prezent na święta!

Grudniowe PlayStation Plus będzie obfitować w roboty i motory

Źródło: Epic Games Store

Reklama