Promocja: Chameleon Launcher za 12,99 zł

Około 2 miesiące temu pisaliśmy na łamach Tabletowo.pl o ciekawym launcherze, który wchodził do Google Play. Deweloperzy Chameleon Launchera for Tablets, bo tak ten program się nazywa, obniżyli aktualnie cenę z 32,40 zł do 12,99 zł. Nie jest określone, czy promocja jest czasowa, czy też na stałe – jednak jakkolwiek by się okazało, zainteresowanych odsyłam do Google Play.

W kwestii przypomnienia – Chameleon Launcher for Tablets jest aplikacją, która pozwala nam zastąpić standardowy ekran główny od Google i spersonalizowania go dla naszych potrzeb. Cechą wyróżniającą go jest możliwość ustawienia kilku pulpitów dla różnych sytuacji – np. będąc w pracy potrzebujemy powiedzmy widgetu kalendarza, czasu, kalkulatora oraz najnowszych wiadomości z giełdy, podczas gdy w domu wolimy mieć odtwarzacz muzyki, wiadomości luźnej treści, prognozę pogody – kameleon nie ma z tym żadnych problemów. Nie tylko można stworzyć kilka takich „desktopów” ale również ustawić, by zmieniały się w zależności od czasu, miejsca bądź dostępnej sieci Wi-Fi. Aplikacja wykrywając zmianę wymienionych czynników sama podmieni nam konkretny pulpit na ekran główny.

Również samo ustawianie widgetów, czy to utworzonych specjalnie przez Chameleon Launcher, czy normalnych, jest zarazem wygodne jak i praktyczne. Mając do dyspozycji siatkę 4×4 możemy łatwo zmieniać wielkość i miejsce ułożenia wybranych elementów. Twórca, jak już wspomniałem, stworzył kilka własnych widgetów takich jak kalendarz, zegar, Instagram czy RSS News Reader, a w planach jest również odtwarzacz muzyki.

Launcher dostępny jest pod tym adresem, aktualna cena to 12,99 zł, a „waga” wynosi 6,9 MB. Do działania wymagany jest Android 3.2 lub nowszy.

źródło

Poniżej kilka screenów najnowszej wersji (1.1.2 z dnia 29 października 2012 r.)