Promocja: roczna licencja na menedżer haseł 1Password za darmo!

W każdym serwisie i usłudze logujesz się tym samym hasłem? Weź przestań. Jeśli do tej pory płatne menedżery haseł były dla nas za drogie, to może 1Password z darmową licencją na rok przekona nas do takiej formy dbania o bezpieczeństwo danych.

Menedżery haseł to przydatne narzędzia

Menedżer haseł to program, który pamięta hasła do każdej usługi i strony, na której musimy się zalogować. Często ma możliwość tworzenia własnych, trudnych do złamania ciągów znaków. Zabezpiecza to wszystko w chmurze, do której mamy dostęp tylko my, a pola z hasłami w przeglądarkach internetowych i aplikacjach wypełnia automatycznie dzięki zainstalowanym wtyczkom lub logowaniu pośredniemu. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pamiętać wszystkich haseł, które przez lata wymyślaliśmy w różnych miejscach w internecie i opieramy się pokusie używania tych samych zlepków liczb i cyfr we wszystkich miejscach.

Reklama

Zwykle godne zaufania menedżery haseł są jednak płatne. Taki 1Password kosztuje 20 zł miesięcznie, a to dla wielu zbyt dużo, by swobodnie włączyć taki regularny wydatek do budżetu. Osobom, które chciałyby skorzystać z możliwości programu tego rodzaju, może spodobać się promocja, w której roczną licencję 1Password dostaniemy za 0 zł.

Rok 1Password za darmo

Sprawa jest prosta. Korzystając z tego linku przechodzimy na stronę 1Password i zakładamy nowe konto. Warto już na tym etapie pomyśleć nad solidnym hasłem, które będzie chronić pozostałe, zgromadzone w usłudze.

Zastanawiam się, czy skorzystać. Co prawda mam własny system, pozwalający mi zapamiętać różne hasła do dziesiątek usług i stron internetowych, ale menedżer haseł wydaje się być całkiem interesującą opcją. Zwłaszcza za free.

Mozilla wprowadza na Androida własny menedżer haseł – Firefox Lockbox

źródło: Pepper