Promocja: roczna licencja na menedżer haseł 1Password za darmo!

W każdym serwisie i usłudze logujesz się tym samym hasłem? Weź przestań. Jeśli do tej pory płatne menedżery haseł były dla nas za drogie, to może 1Password z darmową licencją na rok przekona nas do takiej formy dbania o bezpieczeństwo danych.

Reklama

Menedżery haseł to przydatne narzędzia

Menedżer haseł to program, który pamięta hasła do każdej usługi i strony, na której musimy się zalogować. Często ma możliwość tworzenia własnych, trudnych do złamania ciągów znaków. Zabezpiecza to wszystko w chmurze, do której mamy dostęp tylko my, a pola z hasłami w przeglądarkach internetowych i aplikacjach wypełnia automatycznie dzięki zainstalowanym wtyczkom lub logowaniu pośredniemu. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pamiętać wszystkich haseł, które przez lata wymyślaliśmy w różnych miejscach w internecie i opieramy się pokusie używania tych samych zlepków liczb i cyfr we wszystkich miejscach.

Zwykle godne zaufania menedżery haseł są jednak płatne. Taki 1Password kosztuje 20 zł miesięcznie, a to dla wielu zbyt dużo, by swobodnie włączyć taki regularny wydatek do budżetu. Osobom, które chciałyby skorzystać z możliwości programu tego rodzaju, może spodobać się promocja, w której roczną licencję 1Password dostaniemy za 0 zł.

Reklama

Rok 1Password za darmo

Sprawa jest prosta. Korzystając z tego linku przechodzimy na stronę 1Password i zakładamy nowe konto. Warto już na tym etapie pomyśleć nad solidnym hasłem, które będzie chronić pozostałe, zgromadzone w usłudze.

Zastanawiam się, czy skorzystać. Co prawda mam własny system, pozwalający mi zapamiętać różne hasła do dziesiątek usług i stron internetowych, ale menedżer haseł wydaje się być całkiem interesującą opcją. Zwłaszcza za free.

Mozilla wprowadza na Androida własny menedżer haseł – Firefox Lockbox

źródło: Pepper

  1. True, mam, używam (co prawda fork: keepassX), do tego podpięty Yubikey z challenge-response i wszystko wrzucone w chmurę z auto updatem z gdrive (Linux), insync (Windows), keepass2android zaś sam otwiera plik z chmury i go aktualizuje. Lepiej być nie może, a i baza u mnie, jakby serwery operatora zdechły.

 1. A ja używam SafeInCloud. Płacisz raz za zakup na Androida i korzystasz bez żadnych abonamentów co jak dla mnie jest trochę naciągane.. 20 zł za miesiąc …

  1. Też korzystam z SafeInCloud i ogólnie polecam, ale dobry jest również bardzo funkcjonalny w darmowej wersji Bitwarden. SafeInCloud jest zdecydowanie szybszy, lubię opcję kopiowania jednym tapnięciem loginu i hasła, oraz w cenie jednorazowego zakupu ma TOTP, a w Bitwarden z kolei już trzeba mieć do tego abonament. Z drugiej strony Bitwarden ma wysoką funkcjonalność w darmowej wersji(nawet częściowa weryfikacja dwuetapowa przy logowaniu, czego SafeInCloud nie posiada w ogóle). Bitwardena polecam oczywiście osobom, które w ogóle nie używają menedżerów, za darmo aż szkoda nie spróbować. No i swoją drogą ja bardzo nie trawię nieuzasadnionych abonamentów.

  2. Dokładnie ! A jeśli zespół lub inne opcje to Psono.pw. Oczywiście należy przypomnieć że 1Password to też licencje bezterminowe i tylko takie mają sens. Redaktor też abonamentu na takie rozwiązanie nie bierze

 2. Użytkownikom iOS/macOS polecam po prostu dobrze wgłębić się w temat iCloud Keychain.

  Wszystko spójnie w jednym miejscu, bez zbędnych aplikacji, a za to mamy generator bezpiecznych haseł i z łatwością można mieć różne hasła we wszystkich serwisach.

 3. Użytkownikom iOS/macOS polecam po prostu dobrze wgłębić się w temat iCloud Keychain.

  Wszystko spójnie w jednym miejscu, bez zbędnych aplikacji, a za to mamy generator bezpiecznych haseł i z łatwością można mieć różne hasła we wszystkich serwisach.

 4. Ja natomiast polecam Sticky Password. Często pojawia się promka na rok czasu za darmo. Synchronizacja przez chmurkę plus backup lokalny. Multiplatformowy menedżer haseł który integruje się niemal z każdą przeglądarką.

 5. 1password – korzystalem z niego przez rok dzięki zappce od Kumpla. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, nie miałem żadnego problemu… ale do momentu gdy chciałem zmigrować z 1password do keepass. Wówczas przekonałem sie, jak wielki burdel sieje 1pass w hasłach, zapisując niemal każdy zestaw hasło / login wg. włąsnego widzimisie.

  1. Ciekawe, w ramach testu wyeksportowałem kiedyś bazę z 1password do dashlane i poszło bez problemów.

   1. no mi nie poszło tak dobrze. troche kombinacji było ale keepassxc ma fajne narzedzie łączenia różnych plików csv.

    wszelkie informacje takie jak wifi / credit cards / secure notes tez bezproblemowo przechodzi? Efekt uboczny importowania do keepass jest taki, ze czeto hasła / loginy są w innych polach (głównie w notes na keepass)

    1. Loginy przeszły ok, notatki z tego co pamiętam też. Co do kart, to przyznaję, że nie sprawdzałem. Za szybko uznałem, że zostaję przy 1password :)

     1. Mając n-kart płątniczych o roznych pinach, zapisywałem sobie te w bazie 1password. zas po migracji przeoczyłem ten fakt, uznając ze pewnie mam wszystkie. I co? wielkie oczy zrobiłem, jak nie mogłem znaleźc w keepasie pinu… :D

   2. Z pewnością Dashlane przygotował narzędzie do migracji danych z 1password, zaś keepass – co mnie z lekka dziwi – nie ma ale tez rozumiem, dlaczego. z powodu z tego co opisałem wcześniej. zby duża dowolność w stworzeniu pól – keepass ma pewną określoną strukturę.

 6. Za darmo-przyzwyczaić do siebie a potem gdy się skończy promo to przecież nikt nie ucieknie tak łatwo. Spoko pomysł

 7. pytanie do osób, które mają porównanie. Nie patrząc na cenę, który menedżer haseł wybralibyście ? lastpass czy 1password ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama