Project Treble od teraz (nieoficjalnie) również dla Xiaomi Mi 5, Mi 5S oraz Mi 5S Plus | Tabletowo.pl

Project Treble od teraz (nieoficjalnie) również dla Xiaomi Mi 5, Mi 5S oraz Mi 5S Plus

Dołącz do dyskusji 0

Project Treble to nowość, która szczególnie spodobała się internetowym deweloporem. Ułatwia ona wiele procesów tworzenia Custom ROM-ów, dzięki czemu na dane urządzenie może powstać znacznie więcej systemów i to lepiej dopracowanych. Przyszedł czas na bardzo popularne w Polsce eks-flagowce od Xiaomi, czyli Mi 5, Mi 5S i Mi 5S Plus.

Dzięki Project Treble możliwe jest flashowanie czystego Androida (AOSP – Android Open Source Project) bazującego na wersji Oreo na urządzeniach, które wspierają tą funkcję. Ba! Pozwala to nawet na instalację czystego, nowego Zielonego Robocika na sprzętach z procesorami MediaTeka.

Aktualnie jest na rynku niewiele urządzeń, które wspierałyby Project Treble. Nie jest to jednak przeszkoda dla magików z forum XDA, którzy oferują to wsparcie drogą nieoficjalną, jak miało to miejsce już przy okazji Xiaomi Redmi Note 4. Czas na na nieco mocniejsze urządzenia.

Jeden z użytkowników forum XDA przygotował port Androida Oreo na Xiaomi Mi 5S, ale powinien on działać również na Mi 5 oraz Mi 5S Plus (ze względu na ten sam chipset xiaomi/msm8996-common). Aktualnie ROM jest w fazie beta, przez co może mieć kilka błędów, między innymi nie działa podświetlanie przycisków funkcyjnych. Najważniejsze jednak, że system ten nadaje się do codziennego użytku. Potrzebne pliki pobierzecie > stąd <.

Oreo na Mi 5 z Project Treble (fot. forum XDA)

Powstał również osobny system na model Mi 5, który przynosi dokładnie to samo – Androida 8.1 Oreo w najczystszej postaci. Jest on natomiast w fazie alpha i autor modyfikacji zaznacza, że port ten nie jest gotowy do codziennego użytku. Więcej dowiecie się > stąd<.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Recenzja Xiaomi Mi 5 – chińskiego flagowca w cenie średniaka

Źródło: XDA-Developers: 1; 2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona