Samsunga Galaxy Note 12.2

Produkcja Samsunga Galaxy Note 12.2 ma ruszyć jeszcze w tym roku

Samsungowi nie można odmówić pomysłowości i innowacyjności – również w dziedzinie tabletów. To właśnie ten producent ma w swoim portfolio najwięcej tego typu urządzeń z ekranami o przeróżnych przekątnych. Począwszy od 7″, przez 7,7″, 8″, 8,9″ aż do 10,1″. I wciąż mu mało. W ostatnim czasie słyszymy coraz więcej plotek dotyczących 12,2-calowego modelu. Dziś przyszła pora na kolejne.

Tym razem swoje trzy grosze dołożył serwis DigiTimes. Z informacji uzyskanych przez jego informatorów wynika, że produkcja Galaxy Note 12.2, bo o nim mowa, ma ruszyć jeszcze w tym roku. To oznacza, że premiery urządzenia powinniśmy się spodziewać na początku przyszłego roku, zapewne w okolicy CES w Las Vegas w styczniu lub MWC w Barcelonie w lutym.

Czego możemy od niego oczekiwać? Z wcześniejszych spekulacji wynika, że Galaxy Note 12.2 zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix, a całość ma pracować w oparciu o Androida 4.3 Jelly Bean (choć w momencie premiery będzie to najprawdopodobniej Android 4.4 KitKat).

O ile tablety z mniejszymi ekranami wykorzystywane są głównie do konsumpcji treści, większych można używać bardziej produktywnie. Zwłaszcza, że nadchodzący sprzęt Samsunga będzie wyposażony w rysik S Pen.

Przyznacie chyba sami, że tablet ten zapowiada się ciekawie.

źródło, źródło