Procesory Nvidia Tegra ze wsparciem dla bezprzewodowej technologii Miracast

Procesory Nvidia Tegra ze wsparciem dla bezprzewodowej technologii Miracast 17

Smuci mnie fakt, że większość producentów tabletów internetowych do zestawu sprzedażowego nie dodaje kabla HDMI lub wyposaża urządzenia w złącza typu mini- i microHDMI. Rozumiem, że taki zabieg ma na celu minimalizację kosztów i gabarytów, ale trudno jest zdobyć kupić zestaw kompatybilnych przewodów (albo ja mam takiego pecha: ilekroć chciałem zamówić, sklep informował mnie o „chwilowym” braku). Zresztą, HDMI, miniHDMI i microHDMI to standardy wykorzystujące fizyczne kable, które zajmują cenne miejsce w plecaku lub torbie. W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od kabli i szuka rozwiązań bezprzewodowych. Wygląda na to, że Nvidia i Wi-Fi Alliance mają propozycję, która szybko może zastąpić dotychczasowe.

Jeżeli chodzi o bezprzewodowy przesył multimediów na telewizor lub innego rodzaju wielki ekran, na różnorodność wyboru nie można narzekać. Jest Intel WiDi, DLNA (stosunkowo popularne i powszechnie używane), Apple AirPlay i wiele innych. Ponieważ niektóre z nich są dedykowane konkretnym urządzeniom, nie można korzystać z nich na każdym tablecie, smartfonie i telewizorze. Nvidia i Wi-Fi Alliance chcą to zmienić wprowadzając nowy standard Miracast. Technologia ta, podobnie jak moduł Wi-Fi b/g/n, może stać się integralną częścią nowych układów mobilnych. Nvidia twierdzi, że już wkrótce Miracast znajdzie zastosowanie w procesorach Tegra (choć poniższe wideo sugeruje jego obecność w najnowszej Tegrze 3… dziwne) i pozwoli na bezprzewodowy  i płynny transfer zdjęć, wideo w wysokiej rozdzielczości, a nawet wymagających graficznie gier.

Dokładna specyfikacja technologii Miracast zostanie udostępniona producentów już niebawem. Możemy spodziewać się dużej mocy i uniwersalności. Jeżeli chodzi o komunikację tablet-telewizor, wolicie rozwiązania przewodowe czy bezprzewodowe?

via Liliputing