Qualcomm Snapdragon 1000 zdradza kolejne szczegóły na swój temat. Robi się coraz ciekawiej | Tabletowo.pl

Qualcomm Snapdragon 1000 zdradza kolejne szczegóły na swój temat. Robi się coraz ciekawiej

Dołącz do dyskusji 0

Nie jest już żadną tajemnicą, że Qualcomm pracuje nad procesorem Snapdragon 1000, który trafi do PeCetów z Windowsem 10. Sukcesywnie poznajemy kolejne szczegóły na jego temat. Właśnie pojawiły się nowe doniesienia, dotyczące tej jednostki i cóż tu dużo mówić, robi się coraz ciekawiej.

Qualcomm ściśle współpracuje z Microsoftem nad Snapdragonem 1000, ponieważ powstaje on z myślą o PeCetach z Windowsem 10 na pokładzie. Coraz więcej wskazuje też na to, że będzie to bardzo wydajna jednostka, stworzona z myślą o komputerach osobistych klasy premium i mająca rywalizować z układami Intela z serii Y i U, a nie z Atomami i Celeronami. Ważna jest technologia, w której Snap 1000 został wykonany – jest to 7-nanometrowy proces litograficzny, czyli taki, w którym na razie nie są produkowane żadne procesory Intela.

Pierwsze platformy testowe zostały już rozesłane do deweloperów i producentów, aby mogli się oni zapoznać z nowym produktem Qualcomma. Konfiguracje są różne, ale najbogatsze mają – oprócz Snapdragona 1000 – do 16 GB LPDDR4X RAM, dwa moduły pamięci flash typu UFS 2.1 po 128 GB każdy, Gigabit WLAN (który pojawi się także w Snapdragonie 855) oraz całkowicie nowy chip, którego zadaniem jest efektywne zarządzanie energią.

Serwis WinFuture przekazuje również, że Snapdragon 1000 może nie być na stałe wlutowany w płytę główną, tylko znajdzie się w gnieździe socket, jak procesory Intela i AMD w desktopach. Ta kwestia nie jest jednak jeszcze przesądzona, bowiem na takim rozwiązaniu opierała się tylko jedna z rozesłanych platform testowych.

O potencjale Snapdragona 1000 mogą świadczyć także jego fizyczne wymiary. SoC mierzy bowiem około 20×15 mm, co oznacza, że jest dość duży. W tym miejscu wypada odnotować, iż Snapdragon 835, Snapdragon 845 i nadchodzący Snapdragon 855 mają wymiary zaledwie 12,4×12,4 mm. Większy rozmiar może oznaczać większą liczbę rdzeni i innych, niezbędnych elementów, podnoszących ogólną wydajność.

Snapdragon 1000 mimo wszystko i tak będzie mniejszy niż procesory Intela, charakteryzujące się TDP na poziomie 15W, gdyż one mają wymiary około 45×24 mm. Dla przypomnienia, w przypadku produktu Qualcomma TDP ma wynosić 12W. Kolejnych szczegółów na temat nadchodzącej nowości dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu.

Polecamy również:

Qualcomm Snapdragon 1000 będzie miał wystarczająco dużo mocy, aby zawstydzić procesory Intela

Źródło: WinFuture

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona