Logo Google
Google (źródło: pexels.com)

Problemy z usługami Google. Nie tylko w Polsce

Macie trudności z uzyskaniem dostępu do Gmaila lub występują problemy z wyszukiwaniem haseł w przeglądarce Chrome? Usługi Google mają awarię.

Awaria usług Google

Nie wszyscy użytkownicy Google mają problemy z dostaniem się na swoją skrzynkę Gmail, korzystaniem z Map Google czy zwykłym uzyskiwaniem wyników wyszukiwania w wyszukiwarce. Jednak wielu owszem – musi radzić sobie z niedostępnością części funkcji.

Do Downdetector spływają kolejne raporty dotyczące awarii. Najwięcej zgłoszeń dotyczy strony www i wyszukiwarki. Trudności dotykają nie tylko Polski. Znacznie większe problemy zgłaszane są za Wielką Wodą. Użytkownicy Google ze Stanów Zjednoczonych z Nowego Jorku, St. Louis i San Francisco zmagają się z takimi samymi usterkami.

Jak na razie, Google nie potwierdziło żadnej awarii – ani w Europie, ani w USA. Liczba zgłoszeń dotyczących utrudnień wcale nie ulega zmniejszeniu. W każdej chwili setki osób zastanawia się, dlaczego nie może sprawdzić stanu skrzynki Gmail czy irytuje się na niedziałające Mapy Google.

Nie wydaje się, by poradzenie sobie z tymi trudnościami przekraczało możliwości Google, o ile problem nie eskaluje. Oby nie był to zwiastun większej awarii.

[Aktualizacja] Po godzinie 19. sytuacja wróciła do normy.