Prince of Persia wraca! Jednak nie tak, jak byśmy tego chcieli...

Prince of Persia wraca! Jednak nie tak, jak byśmy tego chcieli…

...chyba że bardzo lubicie gry VR

Na growy powrót Księcia Persji gracze czekają już od dobrych 10 lat i w końcu się doczekali! Tyle, że nikt nie oczekiwał raczej tytułu VR, w dodatku w formie gry logicznej… i to jeszcze niedostępnej na domowych goglach wirtualnej rzeczywistości. W nowe Prince of Persia zagramy jedynie w specjalnie przygotowanych pokojach VR — to nie mogło spotkać się z pozytywnym odbiorem.

Na oficjalnym Twitterze Ubisoftu zapowiedziano nową grę Prince of Persia. Wstrzymajcie się jednak od rzucania pieniędzmi w monitor, bo nowa gra znacząco różni się od tego, co do tej pory prezentowała seria. Prince of Persia: The Dagger of Time to kooperacyjna gra logiczna VR dla maksymalnie 4 osób, w którą zagrać będziemy mogli w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach VR, wchodzących w skład tzw. Ubisoft Escape Games. Obecnie zapowiedziane są 3 gry: Escape the Lost Pyramid (inspirowany Assassin’s Creed Origins), Beyond Medusa’s Gat (tu Assassin’s Creed Odyssey), a także bohater tego newsa – Prince of Persia: The Dagger of Time.

Jak można się domyślić, gracze nie są zadowoleni z takiego powrotu księcia.

Sytuację, którą tu mamy, można było rozwiązać w zupełnie inny sposób – oto moja propozycja: Ubisoft wpadł na całkiem ciekawy pomysł na grę VR, który jednak jest dość niszowy i potrzebuje rozgłosu, np. poprzez promocję związaną z jakąś głośną serią gier. I ja, zamiast chwytać się powrotu kultowej, wyczekiwanej niemal od dekady marki, postawiłbym na pierwszą część Assassin’s Creed, której w stylistyce blisko do Prince of Persia, a która dodatkowo wpasowałaby się w pozostałe dwie gry z Ubisoft Escape Games, co z pewnością nie wzbudzałoby aż tylu kontrowersji. Rajskie Jabłko zamiast Sztyletu Czasu? Czemu by nie!

Prince of Persia: The Dagger of Time to nie poziom Half-Life: Alyx, by gracze skakali z radości na powrót marki w takiej formie.

A czy Wy tego oczekiwaliście od nowej gry z serii Prince of Persia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: news.ubisoft.com