Prince of Persia wraca! Jednak nie tak, jak byśmy tego chcieli…

...chyba że bardzo lubicie gry VR

Na growy powrót Księcia Persji gracze czekają już od dobrych 10 lat i w końcu się doczekali! Tyle, że nikt nie oczekiwał raczej tytułu VR, w dodatku w formie gry logicznej… i to jeszcze niedostępnej na domowych goglach wirtualnej rzeczywistości. W nowe Prince of Persia zagramy jedynie w specjalnie przygotowanych pokojach VR — to nie mogło spotkać się z pozytywnym odbiorem.

Na oficjalnym Twitterze Ubisoftu zapowiedziano nową grę Prince of Persia. Wstrzymajcie się jednak od rzucania pieniędzmi w monitor, bo nowa gra znacząco różni się od tego, co do tej pory prezentowała seria. Prince of Persia: The Dagger of Time to kooperacyjna gra logiczna VR dla maksymalnie 4 osób, w którą zagrać będziemy mogli w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach VR, wchodzących w skład tzw. Ubisoft Escape Games. Obecnie zapowiedziane są 3 gry: Escape the Lost Pyramid (inspirowany Assassin’s Creed Origins), Beyond Medusa’s Gat (tu Assassin’s Creed Odyssey), a także bohater tego newsa – Prince of Persia: The Dagger of Time.

Jak można się domyślić, gracze nie są zadowoleni z takiego powrotu księcia.

Sytuację, którą tu mamy, można było rozwiązać w zupełnie inny sposób – oto moja propozycja: Ubisoft wpadł na całkiem ciekawy pomysł na grę VR, który jednak jest dość niszowy i potrzebuje rozgłosu, np. poprzez promocję związaną z jakąś głośną serią gier. I ja, zamiast chwytać się powrotu kultowej, wyczekiwanej niemal od dekady marki, postawiłbym na pierwszą część Assassin’s Creed, której w stylistyce blisko do Prince of Persia, a która dodatkowo wpasowałaby się w pozostałe dwie gry z Ubisoft Escape Games, co z pewnością nie wzbudzałoby aż tylu kontrowersji. Rajskie Jabłko zamiast Sztyletu Czasu? Czemu by nie!

Prince of Persia: The Dagger of Time to nie poziom Half-Life: Alyx, by gracze skakali z radości na powrót marki w takiej formie.

A czy Wy tego oczekiwaliście od nowej gry z serii Prince of Persia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: news.ubisoft.com