Prezentacja Samsunga Galaxy Note 5 ma odbyć się 13 sierpnia w Nowym Jorku

Nowe phablety na pewno otrzymają slot na karty microSD

Nieprzerwanie od 2011 roku Samsung prezentował nową generację swojego flagowego tabletofonu na berlińskich targach IFA, które zawsze odbywają się na początku września. Jednak w tym roku szykuje się pewna zmiana. Otóż według informatora Business Korea, Galaxy Note 5 i S6 Edge Plus zostaną oficjalnie pokazane już 13 sierpnia podczas specjalnej konferencji w Nowym Jorku. Czym miała by być spowodowana ta decyzja?

Na temat Samsunga Galaxy Note 5 wiemy całkiem sporo. Exynos 7422, 4 GB RAM, ekran 5,7″ QHD Super AMOLED, aparaty 16 i 5 Mpix, automatycznie wysuwający się S-Pen, slot na karty microSD – szykuje się naprawdę świetny flagowiec. Oczywiście w sieci pojawiło się już sporo renderów, które bazują na grafikach i zdjęciach z przecieków. Jeszcze więcej wiadomo o Galaxy S6 Edge Plus.

Będzie to powiększona wersja zwykłego S6 Edge, lecz otrzyma, jak wskazuje sama nazwa, większy ekran oraz baterię. W specyfikacji większych różnic nie odnajdziemy. Zresztą po internecie już krążą fotografie tego modelu, więc jego prezentacja nie będzie wielkim zaskoczeniem. Wróćmy już do tematu głównego, czyli wcześniejszej premiery obu urządzeń.

Samsung ma zamiar zaprezentować szerszej publiczności Note 5 i S6 Edge Plus na konferencji w Nowym Jorku. Obecnie najbardziej prawdopodobna data to 13 sierpnia, chociaż możliwe, że ostatecznie odbędzie się dzień wcześniej. Wówczas nowy phablet z rysikiem miałby trafić do sprzedaży już 21 sierpnia na wybranych rynkach. Wszystko z powodu Apple i wrześniowej prezentacji nowych iPhone’ow, które stanowią bardzo groźną konkurencję dla Koreańczyków. Jestem ciekaw, jak taka strategia przełoży się na sprzedaż nowego „notka”. Czy zdoła on osiągnąć wyśmienite wyniki sprzedaży, lepsze od „eS-szóstki”?

źródło: Business Korea przez SamMobile