Prezentacja pakietu Microsoft Office na iPady już wkrótce - Tabletowo.pl

Prezentacja pakietu Microsoft Office na iPady już wkrótce

Dołącz do dyskusji 0

Zamiar wprowadzenia pakietu Office przez Microsoft dla iPadów jest już tematem znanym. Pierwsze tego typu informacje pojawiły się już w czerwcu zeszłego roku. Oficjalnie potwierdził to kilka miesięcy później były CEO giganta z Redmond, Steve Ballmer. Choć minęło już trochę czasu a produktu wciąż nie widać, są przesłanki iż może on zostać zaprezentowany na konferencji prasowej, która odbędzie się 27 marca.

Oczekiwany pakiet Office ma oferować możliwość tworzenia oraz pełnej edycji plików tekstowych, arkuszy oraz prezentacji (Word, Excel i PowerPoint). Dodatkowo można się spodziewać integracji z OneDrive, czyli „dyskiem w chumrze” od Microsoftu. Najprawdopodobniej możliwość użytkowania będzie rozwiązana tak jak w wersji dla iPhone’ów, gdzie należy posiadać wykupioną subskrypcję na Office 365. Program na smartfony zawitał do App Store już w czerwcu zeszłego roku – wówczas pojawiły się właśnie pierwsze informacje o dostosowaniu go również na tablety.

Oficjalną prezentację ma poprowadzić nowy CEO Microsoftu, Satya Nadella. W zeszłym miesiącu, tuż po wyborach, świeżo upieczony prezes zapowiedział strategię firmy jako „cloud first, mobile first”. Biorąc pod uwagę niedawny debiut usług Office Online oraz stworzenie aplikacji OneDrive dla urządzeń MAC, można się spodziewać, że rzeczywiście zapowiadany program na tablety wkrótce ujrzy światło dzienne. Okazja jest tym lepsza, iż powoli zbliża się konferencja Build (2-4 kwietnia), na której m.in. ma zostać zaprezentowana najnowsza aktualizacja systemu Windows 8.1 .

Zatem właściciele tabletów oznaczonych logiem nadgryzionego jabłuszka – jeszcze trochę cierpliwości… O ile w ogóle warto na ten pakiet czekać. Co o tym sądzicie? Piszcie w komentarzach ;-)

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona