Microsoft zapowiada Office na iPada

Plotki dotyczące pełnego pakietu Office dla tabletów firmy Apple sięgają już chyba czasów premiery pierwszego iPada. Niestety, jak na razie w App Store pojawiła się jedynie aplikacja Office Mobile, która nie współpracuje z tabletami. Wszystko wskazuje jednak na to, iż już niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie.

Nowe światło na całą sprawę rzuciły bowiem słowa wypowiedziane przez Steve’a Ballmera, który nadal sprawuje w firmie Microsoft funkcję CEO, mimo iż w sierpniu ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Podczas swojego publicznego wystąpienia na tegorocznym sympozjum organizowanym przez firmę Gartner zapowiedział on, że Office dla iPada trafi do sprzedaży jak tylko skończą się prace nad nowym interfejsem, który sprawi, że aplikacje wchodzące w skład pakietu będą lepiej przystosowane do pracy z ekranami dotykowymi. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy to nastąpi (pierwsza zapowiedź nowego interfejsu pojawiła się w czerwcu), ani co ważniejsze, jaki model dystrybucji przyjmie iPadowe wcielenie Office. Należy bowiem pamiętać, iż wspomniany wcześniej Office Mobile wymagał opłacania subskrypcji (9.99 dolarów za miesiąc lub 99.99 dolarów za rok).

Nie wiadomo też, jak na zaistniałą sytuację zareaguje dział marketingu firmy Microsoft, który oparł kilka ostatnich reklam właśnie na fakcie iż iPad nie posiada dostępu do pakietu Office.

źródło

Komentarze

 • Post Mortem UK > Ipad

  i konia z rzedem

  temu kto zedytuje w miare prostego excela tylko PALUCHEM bez uzycia myszki w czasie ktotszym niz bym to zrobil przy uzyciu myszki.

  raczej ciekawostka niz narzedzie pracy dla profesjonalistow,ktrzy czas sobie tym bardziej cenia :P

  Z hybrydami jak ASUS ma to sens (latwosc podlaczenia peryferiow) ale z ipadem….sorry mija sie to z celem,choc na retinie napewne ladnie bedzie to wygladac.

  • Tomash

   To będzie wersja office’a z nowym interfejsem użytkownika – “touch-first UI” czyli ma być dostosowany przede wszystkim pod dotyk. Nie przesądzam czy będzie to rozwiązanie dobre czy nie – wolę poczekać na premierę do początku 2014 roku, kiedy to wersja ta zadebiutuje w sklepie Windows Store.

 • Czyli jednak świat nie kończy się na windzie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona