Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro (fot. Xiaomi)

Xiaomi zaprezentowało Mi Power Bank 3 Pro z obsługą szybkiego ładowania 45 W

Power banków na rynku jest od zatrzęsienia, lecz jednym z najpopularniejszych producentów banków energii niewątpliwie jest Xiaomi. Marka właśnie wprowadziła do sprzedaży kolejny model, Mi Power Bank 3 Pro, którego największą zaletą jest obsługa szybkiego ładowania 45 W.

Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro ma pojemność 20000 mAh, czyli dwa razy większą niż bezpośredni poprzednik, Mi Power Bank 2 Pro. Najnowszy model dysponuje również aż trzema portami: dwa z nich to pełnowymiarowe USB-A, natomiast trzeci to złącze USB-C. Dla porównania, starszy ma tylko dwa: po jednym USB-A i USB-C.

Reklama

Za pośrednictwem USB-C Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro może zarówno przyjmować, jak i oddawać prąd o napięciu 15 V i natężeniu 3 A, co przekłada się na moc aż 45 W. Jeśli zaś chodzi o pełnowymiarowe porty USB-A, to za ich pomocą można ładować urządzenia maksymalnie z mocą 18 W (obsługiwane standardy ładowania: 5 V/2,4 A, 9 V/2 A, 12 V/1,5 A).

Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro (fot. Xiaomi)

Xiaomi deklaruje, że za pomocą Mi Power Bank 3 Pro można ładować nie tylko smartfony, ale również laptopy, m.in. te produkcji własnej marki, a także Macbooki Pro i Air od Apple, Matebooki od Huawei oraz wybrane modele z oferty Lenovo ThinkPad i Della.

Xiaomi informuje również, że jeśli w tym samym czasie używane są oba porty USB-A, wówczas każdy z nich będzie ładował drugie urządzenie z mocą maksymalnie 15 W (5 V/3 A). Mi Power Bank 3 Pro może również jednocześnie być ładowany i ładować inne sprzęty. Akcesorium do pełna ładuje się w 11 godzin przy użyciu standardowej ładowarki 10 W, natomiast z wykorzystaniem zasilacza 45 W czas ten skraca się do zaledwie 4,5 godziny.

Cenę Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro, przynajmniej w Chinach, ustalono na 199 juanów (równowartość ~105 złotych). Urządzenie dostępne jest w tylko jednej, czarnej wersji kolorystycznej.

Polecamy również:

Pikachu nie znalazł się tu przypadkowo – żaden powerbank nie wspiera tak szybkiego ładowania, jak ten

Źródło: TMALL przez GizmoChina