Pikachu nie znalazł się tu przypadkowo – żaden powerbank nie wspiera tak szybkiego ładowania, jak ten

Są na rynku powerbanki, które można szybko ładować, ale Oppo właśnie udowodniło, że da się to zrobić szybciej. O wieeele szybciej. Producent zaprezentował bowiem model, który wspiera technologię Super VOOC Flash Charge. Jeśli niewiele Wam to mówi, zaraz wyjaśnię, co to oznacza w praktyce.

Super VOOC Flash Charge to autorska technologia Oppo, którą producent zaprezentował już w 2016 roku na targach MWC 2016. Dość długo musieliśmy jednak poczekać na to, aż pojawią się urządzenia ze wsparciem dla niej. Pierwszym był Oppo X Lamborghini Edition, który zadebiutował w czerwcu 2018 roku. Później do tego grona dołączył także Oppo R17 Pro.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/11/06/oppo-rx17-pro-pierwsze-wrazenia/

Możliwości Super VOOC Flash Charge naprawdę robią wrażenie – dzięki tej technologii akumulator we wspomnianym Oppo R17 Pro można naładować od 0% do 40% w zaledwie 10 minut (chociaż – tak gwoli ścisłości – smartfon ten ma dwie baterie o pojemności 1850 mAh każda). Przy użyciu dedykowanej ładowarki ogniwo ładowane jest prądem o napięciu 10 V i natężeniu 5 A, co w ostatecznym rozrachunku przekłada się na moc 50 W.

Teraz na rynku zadebiutował pierwszy powerbank ze wsparciem dla technologii Super VOOC Flash Charge. Co ciekawe, producent zdecydował się wejść we współpracę z twórcami Pokemonów i na obudowie urządzenia umieścił Pikachu. Trzeba przyznać, że stworek pasuje tu wręcz idealnie.

Przywoływany powerbank ma pojemność 10000 mAh. Z jednej strony jest to powyżej przeciętnej, ale z drugiej aż prosiłoby się tu o 20000 mAh, ponieważ dzięki temu technologia Super VOOC Flash Charge mogłaby w pełni rozwinąć swoje skrzydła i pokazać pazur. A może się czepiam?

Powerbank dysponuje też dwoma złączami: jednym pełnowymiarowym USB i USB-C. Na pokładzie są również cztery diody LED, sygnalizujące poziom zapasu energii w urządzeniu. A jeśli dla kogoś bank energii z Pikachu to za mało, to może jeszcze dokupić dedykowane etui do Oppo R17 Pro z tym stworkiem.

Etui do Oppo R17 Pro z Pikachu

Cenę obu etui z Pikachu ustalono na 199 juanów, tj. równowartość ~105 złotych. Co ciekawe, tyle samo kosztują zaprezentowane dziś słuchawki bezprzewodowe Xiaomi AirDots. Case’y trafią do sprzedaży 11 listopada 2018 roku. W grudniu natomiast rozpocznie się sprzedaż powerbanku. Jego cena ma wynosić 349 juanów (~185 złotych).

Co ciekawe, do etui i banku energii dodawane będą naklejki z Pikachu oraz karta NFC, po zeskanowaniu której w smartfonie pojawi się motyw z owym stworkiem w roli głównej.

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina