No i klops: premiera Xiaomi Mi 7 podobno przesunięta o kilka miesięcy, bo Xiaomi ma problemy z sensorami 3D | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

No i klops: premiera Xiaomi Mi 7 podobno przesunięta o kilka miesięcy, bo Xiaomi ma problemy z sensorami 3D

Dołącz do dyskusji 0

Wiele wskazuje na to, że Xiaomi tak szybko nie zaprezentuje Xiaomi Mi 7, chociaż wydawało się, że zrobi to w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Być może smartfon wkrótce ujrzałby światło dzienne, gdyby nie fakt, że producent ma ambicje zastosować w nim zaawansowane sensory 3D, ale dedykowane rozwiązania nie są jeszcze gotowe do komercyjnego zastosowania.

Premiera iPhone’a X niezwykle mocno wpłynęła na rynek. Apple zrezygnowało ze stosowanego od lat czytnika linii papilarnych Touch ID i zdecydowało się oprzeć zabezpieczenie biometryczne na aparacie TrueDepth oraz Face ID. W sumie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż moduł ten jest niezwykle zaawansowany technologicznie i jego skopiowanie jest wyjątkowo trudne.

Co prawda Apple udało się wyznaczyć nowy trend, ponieważ po premierze iPhone’a X wszyscy producenci smartfonów z Androidem nagle zaczęli stosować systemy rozpoznawania twarzy (nierzadko przy okazji rezygnując z klasycznego czytnika linii papilarnych), lecz nadal żaden z nich nie wdrożył tak zaawansowanego rozwiązania, jak Face ID. Nie oznacza to jednak, że konkurencja nie próbuje tego zrobić.

Jak podaje serwis DigiTimes, najbardziej zaawansowany system rozpoznawania twarzy, wykorzystujący sensory 3D, opracowują wspólnie Qualcomm, Himax Technologies i Truly Opto-electronics. Jest jednak jeden haczyk: do poprawnego działania wymaga on procesora Snapdragon 845. To podobno skutecznie odstraszyło co najmniej pięciu producentów smartfonów, ale nie Xiaomi.

Niestety, Xiaomi musi się wstrzymać z jego zastosowaniem, ponieważ aktualnie system nie spełnia oczekiwań i winowajcą podobno jest niedopracowane jeszcze oprogramowanie od Qualcomma. Z tego powodu premiera Xiaomi Mi 7 ma zostać przesunięta o kilkanaście tygodni. Według analiz serwisu źródłowego, smartfon zadebiutuje najwcześniej dopiero w trzecim kwartale 2018 roku, czyli w okresie od lipca do września.

Z jednej strony szkoda, że na premierę Xiaomi Mi 7 będziemy musieli poczekać trochę dłużej, ale z drugiej producent niedawno (a dokładniej 27 marca 2018 roku) zaprezentował Xiaomi Mi Mix 2S. Nie musi się więc aż tak spieszyć z debiutem następcy Xiaomi Mi 6, ponieważ jednego flagowca ze Snapdragonem 845 już wypuścił na rynek.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Mi 6 (pod linkiem znajdziecie jego porównanie z Honorem 9)

Źródło: DigiTimes dzięki GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona