Vivo Watch smartwatch
Vivo Watch (źródło: Vivo)

Vivo zaprezentowało swój pierwszy smartwatch – Vivo Watch. Wygląda nieźle

Vivo znane jest przede wszystkim jako producent smartfonów, choć niedawno dodało do swojego portfolio także słuchawki bezprzewodowe TWS. Teraz ofertę uzupełnił pierwszy smartwatch tej marki – Vivo Watch.

Reklama

Specyfikacja Vivo Watch

Smartwatch będzie dostępny w dwóch wersjach: 42 mm z wyświetlaczem AMOLED o średnicy 1,19 cala i rozdzielczości 390×390 pikseli (329 ppi) oraz 46 mm z 1,39-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości 454×454 pikseli (326 ppi). Obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej 316L i ma ceramiczną krawędź. Vivo podaje też, że jest ona odporna na wnikanie wody do 50 metrów.

Według deklaracji producenta, wersja 42 mm z akumulatorem o pojemności 226 mAh ma pracować na jednym ładowaniu do 9 dni, natomiast wariant 46 mm z baterią 478 mAh nawet do 18 (wartości dla „typowego użytkowania”). Pierwszy model ma wymiary 42x42x9,7 mm i waży 35,6 grama, zaś drugi – odpowiednio – 46x46x10,6 mm i 46,8 grama.

Vivo Watch smartwatch
Vivo Watch (źródło: Vivo)

Jeśli natomiast chodzi o funkcje, smartwatch oferuje m.in. 11 profesjonalnych trybów sportowych, możliwość wgrania do jego pamięci do 400 utworów (do słuchania nie jest potrzebny smartfon – wystarczy podłączyć słuchawki bezprzewodowe), a także opcje stałego pomiaru poziomu saturacji krwi tlenem i pulsu.

Smartwatch może również monitorować sen użytkownika i jego jakość oraz poziom stresu. W przypadku, gdy ten ostatni będzie zbyt wysoki, zegarek pomoże przeprowadzić odprężające ćwiczenia oddechowe. Ponadto Vivo Watch potrafi, na bazie zbieranych danych, ocenić „wartość witalności ciała”.

Wśród dodatkowych udogodnień można jeszcze wymienić moduł NFC (nie do płatności mobilnych, tylko – na przykład – do otwierania drzwi), obsługę płatności AliPay z wykorzystaniem kodów QR, a także możliwość trzymania w jego pamięci biletów na komunikację miejską.

Vivo Watch smartwatch NFC
Vivo Watch (źródło: Vivo)

Ponadto smartwatch może posłużyć jako zdalny spust migawki w aparacie w sparowanym smartfonie i pozwoli skorzystać z pomocy asystenta głosowego Jovi (to autorskie rozwiązanie Vivo).

Cena Vivo Watch

Jak już zostało wspomniane, smartwatch jest dostępny w dwóch wersjach: 46 mm i 42 mm. Co ciekawe, mimo różnicy w rozmiarze, cena Vivo Watch w obu przypadkach jest dokładnie taka sama i wynosi 1299 juanów (równowartość ~760 złotych).