Procesor MediaTek Helio G70 dla mniej zamożnych graczy. Bo teraz wszystko jest „gamingowe”

MediaTek ogłosił premierę nowego procesora, który jest tańszą wersją układu Helio G90. Nawet on nie był jednostką topową, więc MediaTek ewidentnie stara się dać jak największy wybór producentom smartfonów, którzy nie aspirują do konstruowania najdroższych urządzeń.

MediaTek Helio G70 będzie odrobinę słabszy od Helio G90, którego specyfikację poznaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Docelowo ma to być procesor używany w smartfonach ze średniej półki lub nawet typowo budżetowej. Nie można więc po nim spodziewać się fajerwerków. Wychodzi na to, że będzie to po prostu standardowy układ dla tańszych urządzeń, a jedynie nazwa i marketing MediaTeka sugerować ma jakieś powiązania z rozwiązaniami przydatnymi graczom.

Słowo o specyfikacji

Helio G70 wykorzystuje rdzenie ARM Cortex-A75 (2 GHz) i Cortex-A55 (1.7 GHz) budowane w procesie produkcyjnym 12nm TSMC FinFET oraz grafikę Mali-G52 2EEMC2. Budżetowe korzenie chipsetu widoczne są w tym, że będzie w stanie obsłużyć maksymalnie 8 GB pamięci RAM (1800 MHz), pamięć wewnętrzną typu eMMC 5.1 (ale UFS 2.1 – już nie) i pojedynczy moduł aparatu o matrycy 48 Mpix, ewentualnie system dwóch kamer o matrycach 16 Mpix. Postarano się zachować pewne funkcje sztucznej inteligencji, związane na przykład z rozpoznawaniem typu sceny podczas robienia zdjęć.

Cechą wspólną z Helio G90 jest obsługa technologii HyperEngine. Obejmuje ona bezproblemowe przełączanie połączeń między siecią komórkową a Wi-Fi, a także możliwość wykorzystania pasm Wi-Fi zarówno 2,4 GHz, jak i 5 GHz w przypadku korzystania z sieci.

Gdzie zobaczymy MediaTeka Helio G70?

Helio G90T miał swój debiut w Redmi Note 8 Pro. Helio G70 zaś ma zostać zamontowany w Redmi 9, który powinien trafić na rynek w pierwszym kwartale tego roku. Na pewno napiszemy o jego premierze, więc nie ominie Was informacja o pierwszym smartfonie z nowym układem MediaTeka.

MediaTek Helio G90 to procesor dla budżetowych smartfonów gamingowych. Tak, wiem jak to brzmi

źródło: MediaTek przez fonearena