Premiera tabletu Sakshat przesunięta. Cena będzie wyższa niż 35 dolarów

UPDATE (16 czerwca):

Najświeższe info na temat tego tabletu znajdziesz w tym wpisie.

Tablet Sakshat. Mówi Wam coś ta nazwa? Jeśli nie, to należy Wam się krótkie przypomnienie. Jakiś czas temu rząd w Indiach postanowił zlecić stworzenie tabletu internetowego dla mas, którego cena miała wynosić 35 dolarów (a mówiono także o możliwości dodatkowego zmniejszenia tej kwoty). Jak się okazuje misja ta okazała się zbyt trudna do zrealizowania.

Times of India donosi, że projekt super-taniego tabletu został przesunięty w czasie. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wcale nie będzie taki tani! Okazało się bowiem, że szacunkowy koszt części do tego urządzenia był obliczony zbyt optymistycznie. Szczegóły jednak na razie nie są znane.

Wiadomo natomiast, że początkowo rząd chce zamówić sto tysięcy tabletów, a na cały projekt przeznaczy łącznie 6,5 miliona dolarów.

Urządzenie Sakshat działające pod kontrolą Androida (prawdopodobnie w jednej ze starszych wersji) miało zostać skierowane przede wszystkim do uczniów i studentów. Miało zostać wyposażone w WiFi, 2GB pamięci wewnętrznej, a całość miała zużywać tylko 2W energii.

Wielkość ekranu pozostaje tajemnicą. Początkowo mówiło się o trzech wersjach: z 5-, 7- i 9-calowym ekranem, obecnie spekuluje się na temat jednej – pośredniej.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawa produktu końcowego. I oczywiście jego ostatecznej ceny…

źródło