Premiera tabletu Microsoft Surface już 26 października, cena wciąż nieznana | Tabletowo.pl

Premiera tabletu Microsoft Surface już 26 października, cena wciąż nieznana

Dołącz do dyskusji 0

To pewnie: tablet Microsoft Surface zadebiutuje na rynku wraz z systemem operacyjnym Windows 8. Tą radosną informacją producent podzielił się w corocznym raporcie dla U.S. Securities and Exchange Commission. Biorąc pod uwagę okoliczności, wyznaczona na 26 października data rozpoczęcia sprzedaży Surface nie jest dla nas zaskoczeniem. To oczywiste, że tablet Microsoftu nierozerwalnie powiązany jest z systemem Windows. Obie warianty urządzenia pracują w oparciu o jego ósmą odsłonę. Niestety, oficjalna cena Surface wciąż jest nieznana.

Co ciekawe, w tym samym raporcie dla U.S. SEC Microsoft uchylił rąbka tajemnicy na temat przyszłości Windows 8. Oto jego fragment:

„Jesienią 2012 wprowadzimy na rynek Windows 8… Jego sukces zależy od wielu czynników, w tym zakresu, do jakiego użytkownicy wykorzystają interfejs i funkcje, ścisłej współpracy z partnerami OEM przy produkcji różnorodnych urządzeń, które wykorzystają możliwości systemu oraz zachęcenia wystarczającej liczby aktywnych programistów, by zapewnić konkurencyjną bazę programową. Liczymy się ze znacznymi kosztami marketingu systemu Windows  i powiązanych z nim usług i urządzeń, które ostatecznie mogą zmniejszyć nasz margines zysku”

Wynika z niego, że Microsoft zamierza zainwestować ciężkie pieniądze w promocję Windows 8 i wyposażonych weń urządzeń. Zainteresowała mnie wzmianka o programistach. Wiem, że systemu jeszcze nie ma na rynku, ale wątpię, by wystartował z wystarczająco bogatym zapleczem programowym, by mógł konkurować z Apple AppStore i Google Play. Poza tym wpływ na sukces sklepu będzie miał wygląd i funkcjonalność sprzedawanych aplikacji (Metro nie odpowiada każdemu) oraz ceny.

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona