Premiera tabletu LG Optimus Pad w pierwszym kwartale 2011 roku

Fakt, że firma LG Electronics pracuje nad pierwszym w historii tego producenta tabletem internetowym, jest już nam znany od kilku miesięcy. Tym razem, kolejny raz, potwierdza się informacja, że premiera urządzenia zwanego Optimus Pad, będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2011 roku.

Tym razem zagraniczne źródła spekulują nad wersją Androida, jaką znajdziemy w modelu. Bo fakt, że będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego od Google nie jest już żadną niespodzianką. Problem w tym, że – jak już wiemy – 2.2 Froyo (i wcześniejsze edycje platformy), nie jest przystosowany do pracy na tabletach.

Tak więc trzeba kombinować i wymyślać, jaka wersja Androida pojawi się w LG Optimus Pad. Co ciekawe, spekuluje się, że nie będzie to kolejna jego wersja – Gingerbread, a dopiero Honeycomb. Założenie bardzo interesujące, ciekawe tylko na ile się sprawdzi. Osobiście uważam, że najbardziej realną wersją jest w tym wypadku Gingerbread.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe parametry techniczne urządzenia, to mają się one przedstawiać następująco: 8,9-calowy wyświetlacz dotykowy, dwurdzeniowy procesor Tegra 2, WiFi oraz zapewne wiele innych interesujących funkcji, których obecnie niestety nie znamy.

Jak już wielokrotnie wspominałam, premiera tabletu LG ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2011 roku. Możliwe, że Optimus Pad zobaczymy na stoisku producenta podczas targów CES.

źródło