Premiera tabletu HP z WebOS 9 lutego

Na początku stycznia HP rozesłało do redaktorów zagranicznych portali zaproszenia na konferencję prasową, której tematem przewodnim mają być urządzenia pracujące w oparciu o system WebOS. Od razu domyśliliśmy się, że chodzi o tablety internetowe. Okazuje się, że faktycznie mieliśmy rację.

Todd Bradley w rozmowie z telewizją CNBC oficjalnie potwierdził, że 9 lutego faktycznie zobaczymy tablet(-y?) HP z WebOS. Wszystko wskazuje na to, że firma HP chciała zaprezentować swoje urządzenie na osobnej konferencji, a nie podczas CES 2011, gdzie każdy chwalił się swoim modelem. HP chce zwrócić naszą uwagę tylko i wyłącznie na swój tablet. I w sumie nie ma się co dziwić.

Bardzo prawdopodobne, że podczas konferencji HP zobaczymy trzy tablety z serii PalmPad. Ostatnie spekulacje zawierały dość interesujące dane na ich temat. Każdy z nich ma być wyposażony w port USB 3.0, wyjście HDMI, aparat 3 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix i uniwersalny czytnik kart pamięci. Wciąż nie wiadomo nic na temat wielkości ekranów i ich rozdzielczości i pozostałych danych technicznych wszystkich modeli.

Do 9 lutego nie zostało już zbyt wiele czasu, więc pozostaje nam cierpliwie poczekać na to, co ma nam do zaoferowania HP. Miejmy nadzieję, że propozycje producenta będą w stanie przekonać nas do siebie i rywalizować z najlepszymi (jak chociażby iPad czy Xoom).

źródło