Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Bunny Watch 3C to nowy smartwatch dla dzieci z modemem 4G

Dwanaście miesięcy temu, w lipcu 2018 roku, Xiaomi zaprezentowało Mi Bunny Watch 3. Teraz marka wprowadza na rynek nowy smartwatch dla najmłodszych, Mi Bunny Watch 3C 4G, który może się pochwalić przede wszystkim modemem 4G i możliwością przeprowadzania rozmów wideo.

Specyfikacja Xiaomi Mi Bunny Watch 3C

Smartwatch wyposażono w kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Według zapewnień producenta, ekran charakteryzuje się też 160° kątami widzenia, a do tego pokryty jest szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką oleofobową, zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców i tłustych smug.

Reklama

Bardzo istotne jest, że na ekranie można wyświetlać także kody QR i w ten sposób płacić za zakupy w sklepach (w Chinach to bardzo popularna metoda płatności). Dzięki temu dziecko nie będzie musiało nosić ze sobą żadnej gotówki. Rodzice mogą ustalić kwotę, jaką ich pociecha może wydać lub też całkowicie wyłączyć możliwość płacenia w ten sposób. Oprócz tego jest również opcja podglądu dokonywanych transakcji.

smartwatch Xiaomi Mi Bunny Watch 3C
Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G (fot. Xiaomi)

Jak już wspomniałem, na pokładzie Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G znajduje się także moduł 4G LTE, dzięki któremu można przeprowadzać rozmowy głosowe, jak również wideo, gdyż smartwatch oferuje też aparat o rozdzielczości 2 Mpix z przysłoną f/2.4 i polem widzenia 84,8°. Co ciekawe, rodzice mogą utworzyć listę numerów, z których będzie można się dodzwonić do dziecka (pozostałe połączenia zostaną automatycznie odrzucone).

Na pokładzie Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G zainstalowano także inteligentnego asystenta XiaoAI, który może dostarczać dziecku interesujące treści i pomagać poznawać świat oraz uczyć się języka angielskiego. Dla rodziców ważne może okazać się też, że dzięki zastosowaniu połączenia ośmiu rozwiązań (m.in. GPS, A-GPS, Beidou, Wi-Fi, mapowania stacji bazowych i czujnika grawitacji) bez problemu będzie można zlokalizować dziecko. Co istotne, również w ponad 4000 centrach handlowych, stacjach kolejowych, lotniskach i innych miejscach, gdzie pociechy często się gubią.

Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G zasila akumulator o pojemności 780 mAh, co ma wystarczyć na cztery dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Warto również wspomnieć, że smartwatch ma wodoszczelną obudowę (IPX7).

Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G – cena

Producent przyjmuje już zamówienia na ten smartwatch na swojej oficjalnej stronie internetowej. Cenę Xiaomi Mi Bunny Watch 3C 4G ustalono na 398 juanów (równowartość ~215 złotych). Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i pomarańczowej/koralowej (przez Xiaomi nazywaną różową).

Źródło: Xiaomi dzięki GizmoChina