smartwatch Mobvoi TicWatch Pro 2020
Mobvoi TicWatch Pro 2020

Smartwatch TicWatch Pro z Wear OS doczekał się godnego odświeżenia

TicWatch Pro to zdecydowanie jeden z najciekawszych smartwatchy z systemem Wear OS by Google. Doczekał się on już jednego ulepszenia w lipcu 2019 roku (największą nowością w jego przypadku było podwojenie ilości RAM i dołożenie modemu 4G LTE), a teraz przyszedł czas na kolejną wersję, z której właściciele również powinni być zadowoleni.

Mobvoi TicWatch Pro 2020 – specyfikacja

Model ten należy traktować jako bezpośredniego następcę (pierwszej) wersji z 2018 roku, ponieważ podobnie jak ona i w przeciwieństwie do wariantu z 2019 roku, nie ma wbudowanego modemu 4G LTE – łączność z siecią możliwa jest wyłącznie za pośrednictwem modułu WiFi. W tegorocznej odsłonie Mobvoi zastosowało natomiast dwa razy więcej pamięci RAM (1 GB) i nieco bardziej odporną na uszkodzenia obudowę, bo dodatkowo charakteryzującą się wojskową normą odporności MIL-STD-810G (oprócz certyfikatu pyło- i wodoszczelności IP68). Pamięć flash niezmiennie ma zaś pojemność 4 GB.

Nowa wersja jest więc nieco lepsza od tej z 2018 roku i jednocześnie trochę gorsza od wariantu z ubiegłego roku, ponieważ nie ma modułu 4G/LTE na pokładzie. Faktem jednak jest, że nie każdy go potrzebuje – wielu osobom wystarczy, że smartwatch będzie stanowił uzupełnienie ich smartfona, a nie całkowicie autonomiczne urządzenie. W takim scenariuszu Mobvoi TicWatch Pro 2020 sprawdzi się doskonale, ponieważ niezmiennie powinien zapewnić bardzo dobre czasy pracy na pojedynczym ładowaniu za sprawą dwuwarstwowego wyświetlacza (OLED + FSTN LCD, który jest przezroczysty i niemal niewidoczny, kiedy nie jest aktywny).

Niestety, Mobvoi ponownie zastosowało ten sam procesor, tj. Qualcomm Snapdragon Wear 2100, mimo że od dłuższego czasu dostępny jest nowszy model (Snapdragon Wear 3100). Być może doczekamy się go na pokładzie odświeżonej wersji wariantu z modemem 4G/LTE, o ile producent w ogóle takową planuje.

Mobvoi TicWatch Pro 2020 – cena

Smartwatch w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, gdzie jego sugerowaną cenę ustalono na 222,99 funtów szterlingów. Wydaje się ona wysoka, żeby nie powiedzieć, że wygórowana, ponieważ wersję z modemem 4G/LTE można aktualnie kupić na oficjalnej brytyjskiej stronie Mobvoi za… 199,99 GBP (zamiast 249,99 GBP), a decyzja ogranicza się do tego, czy ktoś woli dodatkowy moduł łączności, czy odporniejszą obudowę z certyfikatem MIL-STD-810G. Pozostała specyfikacja w obu przypadkach jest bowiem już dokładnie taka sama.

Źródło: Mobvoi via xda-developers