garmin ifa 2019
(fot. Garmin)

[IFA 2019] Garmin pokazał funkcjonalne smartwatche, które mogą się podobać

Na targach IFA 2019 jedne z ciekawszych propozycji związanych z monitorowaniem aktywności fizycznych i zdrowia przedstawiała firma Garmin. Producent pokazał nowe smartwatche – Venu, vivoactive 4 i hybrydową serię vivomove 3.

Garmin Venu

Producent wśród głównych zalet wymienia zaawansowane funkcje monitorujące stan zdrowia, animowane wskazówki treningowe i akumulator, który pozwala na osiągnięcie do 6 dni pracy bez potrzeby sięgania po ładowarkę. Należy mieć na uwadze, że czas pracy przy intensywnym użytkowaniu jest wyraźnie krótszy – do 6 godzin przy jednoczesnym korzystaniu z GPS i słuchaniu muzyki.

Garmin Venu został wyposażony w okrągłą kopertę i kolorowy 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED. Wśród funkcji monitorujących zdrowie mamy między innymi: pomiar snu oparty na wskazaniach pulsoksymetru, monitoring oddychania, alerty dotyczące nieprawidłowości pracy serca, kalendarz cyklu menstruacyjnego, pomiar poziomu stresu oraz nawodnienia organizmu.

Garmin Venu (fot. Garmin)

Na podstawie wyników, zegarek dostarcza wskazówek takich, jak przypomnienia o zalecanym odpoczynku czy ćwiczenia oddechowe. Funkcja Body Battery mierzy poziom energii organizmu przez całą dobę, na podstawie którego można znaleźć optymalny czas na zaplanowanie treningu, odpoczynku lub drzemki.

Garmin Venu to również ponad 20 wbudowanych aplikacji sportowych, w tym pilates, joga, bieganie, pływanie na basenie, golf i wiele innych. Smartwatch współpracuje z urządzeniami z Androidem i iOS, obsługuje powiadomienia ze smartfona, a także płatności Garmin Pay.

Garmin Venu (fot. Garmin)

Smartwatch dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej ze złotymi detalami, jasnobeżowej z detalami w kolorze różowego złota, granatowej ze srebrnymi detalami oraz czarnej z szarymi detalami. Sugerowana cena detaliczna pomiędzy 349,99 a 379,99 euro, w zależności od wybranej wersji.

Garmin vivoactive 4 i vivoactive 4s

To kolejne smartwatche Garmina z tegorocznych targów IFA, które nie tylko zapewniają bogaty zestaw funkcji, ale również oferują atrakcyjny wygląd. Tak, vivoactive 4 i vivoactive 4s jak najbardziej mogą się podobać.

Smartwatche vivoactive 4 i vivoactive 4s dostępne są w dwóch podstawowych wariantach, które różnią się rozmiarem koperty – 40 i 45 mm. Wyświetlacz Memory-In-Pixel ma 1,3 cala i chroniony jest warstwą szkła Gorilla Glass 3. Nie zabrakło obsługi powiadomień ze smartfona, modułu GPS, wsparcia dla Spotify i płatności Garmin Pay.

Garmin vivoactive 4 (fot. Garmin)

Garmin vivoactive 4 i vivoactive 4s oferują dostęp do ponad 40 treningów siłowych, cardio, jogi i pilatesu. Animowane wskazówki są wyświetlane bezpośrednio na ekranie zegarka i są łatwe do powtórzenia oraz zwracają uwagę na właściwą postawę i technikę. Bogaty zestaw funkcji treningowych obejmuje wstępnie załadowane treningi na zegarku, zaplanowane treningi dostępne do pobrania z Garmin Connect oraz możliwość stworzenia spersonalizowanych profili treningowych.

Dodatkowe darmowe plany treningowe Garmin Coach pomogą przygotować się do biegu na 5 km, 10 km lub półmaratonu i są dostosowane do kondycji oraz stanu wytrenowania użytkownika. Cele treningowe i funkcja virtual partner pomagają utrzymać motywację podczas wymagających treningów.

Garmin vivoactive 4 (fot. Garmin)

Garmin vivoactive 4 (45mm) ma czas pracy na akumulatorze do 8 dni w trybie smartwatch i do 6 godzin w trybie GPS z muzyką. Vívoactive 4S (40mm) ma czas pracy do 7 dni w trybie smartwatch i do 5 godzin w trybie GPS z muzyką. Zegarki są już dostępne w sklepie producenta w cenach od 279,99 do 329,99 euro, w zależności od wybranego modelu.

Garmin vivomove 3

Dla osób poszukujących bardziej klasycznych konstrukcji, które łączą elegancję mechanicznych zegarków z funkcjami smartwatchy, przeznaczona jest linia vivomove 3. Jak podaje Garmin, zostały one zaprojektowane z najwyższą troską o wzornictwo, co widać na przedstawionych niżej grafikach.

Garmin vívomove 3. (fot. Garmin)

Zegarki vívomove zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy chcą korzystać nowoczesnych pomiarów fizjologicznych w zegarku bez rezygnowania z eleganckiego stylu, który pasuje do biura i wieczorowych kreacji. Szeroki wybór pasków i wersji wykończenia sprawia, że smartwatche z serii vivomove mogą być stylowym dodatkiem, który pozwala na bieżąco sprawdzać powiadomienia z telefonu, poziom stresu, energii i wiele innych parametrów – mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin do spraw marketingu.

Garmin vívomove 3 (fot. Garmin)

Oparta na modelu vívomove HR seria hybrydowych zegarków została wzbogacona o możliwość łączności z GPS za pośrednictwem smartfona, płatności Garmin Pay (w wybranych modelach) oraz funkcje takie, jak pomiar saturacji czy Body Battery. Vívomove 3 ma czas pracy na akumulatorze do 5 dni w trybie smartwatcha, a przełączenie go na tryb zegarka wydłuży pracę na jednym ładowaniu o dodatkowy tydzień.

Nowa seria zegarków vivomove 3 będzie dostępna w cenach od 249,99 do 549,99 euro.

źródło: materiały prasowe