Samsung Galaxy A21s (źródło: Samsung)

Szybko poszło – Samsung Galaxy A21s oficjalnie zapowiedziany w Polsce

Wiedzieliśmy, że premiera Galaxy A21s czai się tuż za rogiem. Jego oficjalny debiut nie jest więc żadną niespodzianką, choć raczej nie spodziewaliśmy się, że Samsung zaanonsuje go tak szybko. Tak się właśnie jednak stało i wiemy, że smartfon będzie dostępny również w Polsce.

Samsung Galaxy A21s – specyfikacja

Jest to kolejny nieflagowy smartfon południowokoreańskiego producenta, który wyposażono w wyświetlacz typu Infinity-O, tj. z okrągłym otworem (w tym przypadku w lewym górnym rogu). Ekran ma przekątną 6,5 cala, proporcje 20:9 i rozdzielczość HD+ 1600×720 pikseli. Jest to też panel TFT. Całe urządzenie ma zaś wymiary 163,6×75,3×8,9 mm.

Samsung Galaxy A21s jest pierwszym na rynku smartfonem z nowym procesorem Exynos 850. Producent nie podaje jego dokładnej specyfikacji, a jedynie informację, że układ składa się łącznie z ośmiu rdzeni i oba z dwóch zestawów po cztery rdzenie każdy może taktować maksymalnie z częstotliwością 2,0 GHz. Do tego model ten oferuje 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

Na pokładzie Samsunga Galaxy A21s znajdują się także czytnik linii papilarnych, pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpix z przysłoną f/2.2 na przodzie i poczwórny 48 Mpix (f/2.0) + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.4) do wykrywania głębi i funkcji Live Focus na tyle.

Samsung Galaxy A21s będzie czerpał prąd z akumulatora o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego 15 W.

Samsung Galaxy A21s – cena, dostępność

Polski oddział Samsunga, jak ma to w zwyczaju, nie podał sugerowanej ceny nowego smartfona . Informację tę ujawnił jednak niemiecki – model ten będzie sprzedawany w Europie za 209 euro, co (przy obecnym kursie) jest równowartością ~950 złotych.

W Polsce Samsung Galaxy A21s dostępny ma być od czerwca 2020 roku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i niebieskiej (czerwonej już nie).

Źródło: informacja prasowa