słuchawki bezprzewodowe Redmi AirDots (fot. Xiaomi)

Redmi się rozwija – produkuje już nie tylko smartfony, ale od teraz też słuchawki i… pralki

Wygląda na to, że marka Redmi nie będzie produkowała wyłącznie smartfonów, bowiem producent zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek pierwszych (i zapewne nie ostatnich) słuchawek bezprzewodowych oraz… pralki o pojemności 8 kg.

Reklama

Słuchawki Redmi AirDots są całkowicie bezprzewodowe – są to dwie oddzielne słuchawki, których nie łączy żaden kabel. Każda z nich waży 4,1 grama i jest zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie wpasowywała się w ucho. Dzięki temu powinny pewnie leżeć w uszach nie powodując dyskomfortu.

Słuchawki bezprzewodowe Redmi AirDots (fot. Xiaomi)

Redmi AirDots do komunikacji wykorzystują moduł Bluetooth 5.0. Producent podaje też, że za pomocą podwójnego tapnięcia można uruchomić inteligentnego asystenta głosowego. Według deklaracji Redmi, na jednym ładowaniu słuchawki będą pracować cztery godziny, natomiast przy doładowywaniu w dedykowanym etui czas pracy może wydłużyć się łącznie do 12 godzin.

Słuchawki bezprzewodowe Redmi AirDots (fot. Xiaomi)

Cenę słuchawek bezprzewodowych Redmi AirDots ustalono na zaledwie 99,9 juanów (równowartość ~55 złotych). W Chinach trafią one do sprzedaży 9 kwietnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, czy pojawią się też na innych rynkach, ale w Polsce raczej nie powinniśmy się ich spodziewać.

Przy okazji warto odnotować, że Redmi AirDots są bardzo podobne do zaprezentowanych na początku listopada 2018 roku słuchawek bezprzewodowych Xiaomi AirDots, ale jednocześnie na start są tańsze od nich o połowę (99,9 juanów vs 199 juanów), pomimo że pod względem specyfikacji (nie mówiąc już o nazwie) oba modele są niemal identyczne.

Słuchawki bezprzewodowe Redmi AirDots to jednak nie jedyny sprzęt inny niż smartfon, który marka zaprezentowała dzisiejszego ranka, bowiem przy okazji zaanonsowała również pralkę o pojemności 8 kg. Wygląda więc na to, że nie będzie się ograniczać wyłącznie do inteligentnych telefonów i „okołosegmentowych” akcesoriów (jak słuchawki), ale wejdzie także w inne segmenty rynku, podobnie jak Xiaomi.

Pralka Redmi (fot. Xiaomi)

Gdyby kogoś to interesowało, to cenę pralki Redmi ustalono na 799 juanów (równowartość ~440 złotych). Co ciekawe, za dokładnie tyle samo będzie można kupić zaprezentowany dziś smartfon Redmi 7 w wersji z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej.

Redmi 7 oficjalnie. Będzie nowym królem budżetowców?

Źródło: mi.com