smartfon Samsung Galaxy F62 smartphone
Samsung Galaxy F62 (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy F62 oficjalnie. Mocy i energii mu nie zabraknie

Samsung postanowił rozpocząć nowy tydzień z przytupem od prezentacji mocnego, wydajnego i długodystansowego smartfona Samsung Galaxy F62. To może być bardzo atrakcyjna propozycja dla użytkowników, którzy oczekują wysokiej wydajności, ale jednocześnie dysponują ograniczonym budżetem.

Specyfikacja Samsung Galaxy F62

Do najmocniejszych stron tego smartfona należą procesor oraz akumulator. Samsung Galaxy F62 jest bowiem wyposażony w układ Exynos 9825, czyli dokładnie ten sam, który producent zamontował we flagowych modelach Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Samsung podaje, że w AnTuTu „wykręca” on 452065 punktów.

Jeśli natomiast chodzi o zasilanie, to smartfon dysponuje akumulatorem o pojemności aż 7000 mAh, który powinien zapewnić satysfakcjonujące czasy pracy. Ponadto Samsung zadbał o wsparcie dla technologii szybkiego ładowania o mocy 25 W.

smartfon Samsung Galaxy F62 smartphone
źródło: Samsung

Na przodzie smartfona znajdują się wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-O o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+ oraz aparat 32 Mpix do selfie i rozmów wideo. Na tyle Samsung umieścił zaś cztery aparaty: 64 Mpix, 12 Mpix o ultraszerokim kącie widzenia, 5 Mpix do zdjęć makro i 5 Mpix do zbierania danych o głębi.

Czytnik linii papilarnych znajduje się na bocznej krawędzi smartfona. Ponadto specyfikacja Samsung Galaxy F62 obejmuje również system operacyjny Android 11 z interfejsem One UI 3.1, 128 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę microSD, moduł NFC, Dual SIM, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Do tego model ten zaoferuje od 6 GB do 8 GB RAM.

Producent zaakcentował też, że Samsung Galaxy F62 ma grubość 9,5 mm i waży 218 gramów. Jest zatem dość sporym i ciężkim smartfonem.

Cena Samsung Galaxy F62

Smartfon będzie dostępny w Indiach w dwóch konfiguracjach. Za podstawową, tj. z 6 GB RAM, klienci zapłacą 23999 rupii (równowartość ~1220 złotych), natomiast za tę z 8 GB RAM – 25999 rupii (~1325 złotych). Sprzedaż rozpocznie się 22 lutego 2021 roku.

Na razie nie wiadomo, czy Samsung Galaxy F62 trafi do sprzedaży w innych krajach, ale niewykluczone, że tak, aczkolwiek pod nieco inną nazwą (na przykład jako członek serii Galaxy M). Smartfon z pewnością będzie atrakcyjną propozycją dla osób, które nie dysponują budżetem wystarczającym na zakup flagowca, ale jednocześnie chciałyby mieć do dyspozycji wydajny chipset i duży zapas energii.