Inspirować się iPhonem X można na różne sposoby, ale Oppo A1 jest przykładem, jak tego lepiej nie robić - Tabletowo.pl

Inspirować się iPhonem X można na różne sposoby, ale Oppo A1 jest przykładem, jak tego lepiej nie robić

Oppo – jak wielu innych producentów – bez oporów inspiruje się iPhonem X, co wyraźnie widać po zaprezentowanym niedawno Oppo R15. We wprowadzonym cichcem do oferty Oppo A1 również zauważalne jest zapatrzenie w Apple, aczkolwiek tym razem ściągnięto z jubileuszowego iPhone’a coś innego – coś, co mnie osobiście wyjątkowo się nie spodobało.

Przyznaję, że na początku byłem przeciwnikiem designu iPhone’a X, lecz z czasem mi się on „opatrzył” i już nie razi mnie tak w oczy. Mimo wszystko jubileuszowy iPhone nadal mi się nie podoba, lecz niektóre inspirowane nim smartfony z Androidem mnie już zainteresowały i momentami nawet zastanawiam się, czy korzystanie z takiego sprzętu sprawiałoby mi przyjemność.

W przypadku Oppo A1 inspiracja poszła jednak nie w tę stronę, której wszyscy byśmy się spodziewali. Wizualnie smartfon bowiem w niczym nie przypomina iPhone’a X. Gdzie więc nawiązanie do tego modelu? Ano w tym, że Chińczycy zrezygnowali z czytnika linii papilarnych, powierzając zabezpieczenie urządzenia systemowi rozpoznawania twarzy.

Tabletowo.pl Inspirować się iPhonem X można na różne sposoby, ale Oppo A1 jest przykładem, jak tego lepiej nie robić Android Nowości Oppo Smartfony

Oppo A1 (fot. Oppo)

Przyznaję, że mocno mnie to zaskoczyło, z dwóch powodów. Po pierwsze, specyfikacja Oppo A1 wskazuje, że jest to średniak, a w smartfonach z tej półki czytnik linii papilarnych to absolutny standard. Po drugie, osobiście sceptycznie podchodzę do systemów rozpoznawania twarzy innych niż Face ID, gdyż praktyka nieraz pokazała, że dość łatwo je oszukać. Fakt, rozwiązanie od Apple nie jest niezawodne, ale mimo wszystko prywatnie jestem w stanie mu bardziej zaufać. Chociaż i tak uważam rezygnację ze skanerów za głupotę.

Specyfikacja Oppo A1 obejmuje m.in. wyświetlacz LCD IPS o przekątnej 5,7 cala i proporcjach 18:9 (2:1), 4 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej, pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix na tyle, pojedynczą kamerkę 8 Mpix na przodzie i akumulator o pojemności 3180 mAh. Reszty parametrów Oppo na razie nie podało – najpewniej zrobi to 1 kwietnia, kiedy ruszy sprzedaż tego modelu. Cenę smartfona ustalono na 1399 juanów, tj. równowartość ~730 złotych.

Źródło: Oppo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona