opaska Fitbit Ace 3 smart band smartwatch
Fitbit Ace 3 (źródło: Fitbit)

Fitbit Ace 3 oficjalnie. Jeśli smart band dla dziecka, to właśnie ten

Duża część dorosłych użytkowników nosi na nadgarstku inteligentną opaskę lub smartwatch. Coraz częściej podobne urządzenia można spotkać także u dzieciaków, aczkolwiek w sklepach nie ma aż tylu ciekawych propozycji dla młodszych użytkowników. Na szczęście z odsieczą przychodzi nowy Fitbit Ace 3, który mogą nosić dzieci już od 6. roku życia.

Najnowsza opaska marki Fitbit powstała z myślą o zachęceniu dzieci do aktywności fizycznej, ponieważ w dobie globalnej pandemii COVID-19 jest ona mocno ograniczona. Najmłodsi spędzają większość czasu w czterech ścianach, bowiem nawet nauka odbywa się zdalnie, a to – wraz z zaleceniami pozostawania w domu – sprawia, że dzieciaki coraz rzadziej wychodzą na świeże powietrze. Producent chce je do tego nakłonić, a przy okazji też pomóc im zbudować zdrowe nawyki na całe życie.

Specyfikacja Fitbit Ace 3

Najnowsza opaska marki Fitbit zmotywuje dziecko, aby poświęciło przynajmniej 60 minut każdego dnia na aktywność fizyczną. Wyświetli ona bowiem przypomnienie o konieczności wykonaniu 250 kroków na godzinę. Oczywiście powiadomienie można spersonalizować tak, aby nie kolidowało z obowiązkami szkolnymi – w końcu nauka jest najważniejsza (aczkolwiek o wysiłku fizycznym też nie można zapominać).

Ponadto dziecko może również wyznaczyć własne cele zdrowotne i śledzić swoją aktywność fizyczną przez cały dzień. Z kolei w nocy Fitbit Ace 3 będzie monitorował sen swojego posiadacza. Co więcej, o odpowiedniej porze powiadomi go, że przyszedł czas położyć się do łóżka, aby odpocząć po całym dniu i nabrać siły na następny.

Specyfikacja Fitbit Ace 3 obejmuje też (dotykowy) ekran, na którym mogą wyświetlać się animowane postacie. Co więcej, zmieniają się one i rosną, gdy dziecko robi postępy w kierunku osiągnięcia celów danego dnia. Z pewnością zachęci to dzieciaki do aktywności fizycznej. Ponadto możliwe jest również rywalizowanie ze znajomymi (każdego musi zaakceptować rodzic) poprzez wyzwania Family Face Off, a zwycięstwa nagradzane są wirtualnymi odznakami i trofeami.

Według deklaracji producenta, Fitbit Ace 3 ma pracować na pojedynczym ładowaniu do 8 dni. Opaska jest też wodoszczelna (do 50 metrów). Warto również dodać, że urządzenie łączy się z aplikacją Fitbit (dostępnej na Androida i iOS), za pośrednictwem której rodzice mają możliwość ustawić, jakie treści mogą być wyświetlane na wearable oraz akceptować (lub nie) zaproszenia do znajomych. Z kolei dziecko może w niej podejrzeć swoje wyniki. A jeśli posiada swój smartfon, także otrzymywać powiadomienia o przychodzących połączeniach i SMS-ach.

Cena Fitbit Ace 3, dostępność

Sugerowana cena Fitbit Ace 3 została ustalona w Polsce na 389 złotych. Opaska jest już dostępna w przedsprzedaży, natomiast regularna sprzedaż rozpocznie się od najbliższego poniedziałku, 15 marca 2021 roku.

W przyszłości w sprzedaży pojawią się również nowe opaski w kolorach Minionkowy Niebieski i Minionkowy Czarny, które nawiązywać będą do bardzo lubianych przez dzieci Minionków.

Oto pierwsza opaska dla dzieci od Fitbita!