Nubia Red Magic

Nubia Red Magic – smartfon dla graczy w agresywnej stylistyce

Niedawna prezentacja smartfona dla graczy Black Shark od Xiaomi okazała się nie być przypadkiem jednostkowym. Dziś także Nubia zaprezentowała przeznaczony do celów rozrywkowych model Red Magic.

Smartfon jest utrzymany w agresywnej, czarno–czerwonej stylistyce z wyraźnymi geometrycznymi cięciami na tylnej części obudowy i podobnie wykończonym okiem tylnego aparatu fotograficznego. Duży pas LED dopełnia wykończenia. Co ciekawe, na tylnej części widać trzy otwory, które zdają się wskazywać na aktywny system chłodzenia, z miniaturowymi wentylatorami wymuszającymi obieg powietrza.

I może nie bez powodu: sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540 oraz 8 GB lub 6 GB RAM, odpowiednio dla wersji z pamięcią flash 128 GB i 64 GB (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Są to parametry bardzo przyzwoite, choć oczywiście nie dorównują nowemu Snapdragonowi 845.

Mimo zeszłorocznego SoC, reszta komponentów nie budzi zastrzeżeń: ekran LCD ma przekątną 6 cali, rozdzielczość 2160×1080 pikseli i proporcje 2:1, a do tego jest wykonany w technologii LTPS IPS. Ochronę zapewnia szkło Dinorex T2X-1 firmy NEG. Za łączność odpowiedzialne są z kolei moduł LTE, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie AC oraz Bluetooth w wersji 5.0. Nie zabrakło oczywiście skanera linii papilarnych na tylnej obudowie.

Sam aparat fotograficzny to 24 Mpix jednostka z pojedynczym obiektywem o jasności f/1.7. Jeśli ktoś będzie czuł potrzebę zrobienia sobie selfie, do dyspozycji będzie mieć nieco ciemniejszy aparat z matrycą 8 Mpix i obiektywem o jasności f/2.0. Do reprodukcji dźwięku służy pojedynczy głośnik, który raczej nie wzbudzi niczyich zachwytów, zmuszając do sięgnięcia po słuchawki – te na szczęście można podłączyć klasycznym jackiem 3,5 mm. Na jakość dźwięku w słuchawkach narzekać na pewno nie będziemy – urządzenie jest zgodne ze standardem DTS–HD.

Ponieważ smartfon podczas gry będzie na pewno bardzo energożerny, producent zastosował ogniwo litowo–polimerowe o pojemności 3800 mAh, z możliwością szybkiego ładowania. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z autorską nakładką Red Magic.

Ceny

  • 6 GB RAM + 64 GB pamięci wbudowanej – 2499 juanów (~1300 złotych)
  • 8 GB RAM + 128 GB pamięci wbudowanej – 2999 juanów (~1560 złotych)

Źródło: NubiaGSMArena