Nubia Red Magic – smartfon dla graczy w agresywnej stylistyce | Tabletowo.pl

Nubia Red Magic – smartfon dla graczy w agresywnej stylistyce

Dołącz do dyskusji 0

Niedawna prezentacja smartfona dla graczy Black Shark od Xiaomi okazała się nie być przypadkiem jednostkowym. Dziś także Nubia zaprezentowała przeznaczony do celów rozrywkowych model Red Magic.

Smartfon jest utrzymany w agresywnej, czarno–czerwonej stylistyce z wyraźnymi geometrycznymi cięciami na tylnej części obudowy i podobnie wykończonym okiem tylnego aparatu fotograficznego. Duży pas LED dopełnia wykończenia. Co ciekawe, na tylnej części widać trzy otwory, które zdają się wskazywać na aktywny system chłodzenia, z miniaturowymi wentylatorami wymuszającymi obieg powietrza.

I może nie bez powodu: sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540 oraz 8 GB lub 6 GB RAM, odpowiednio dla wersji z pamięcią flash 128 GB i 64 GB (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Są to parametry bardzo przyzwoite, choć oczywiście nie dorównują nowemu Snapdragonowi 845.

Mimo zeszłorocznego SoC, reszta komponentów nie budzi zastrzeżeń: ekran LCD ma przekątną 6 cali, rozdzielczość 2160×1080 pikseli i proporcje 2:1, a do tego jest wykonany w technologii LTPS IPS. Ochronę zapewnia szkło Dinorex T2X-1 firmy NEG. Za łączność odpowiedzialne są z kolei moduł LTE, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie AC oraz Bluetooth w wersji 5.0. Nie zabrakło oczywiście skanera linii papilarnych na tylnej obudowie.

Sam aparat fotograficzny to 24 Mpix jednostka z pojedynczym obiektywem o jasności f/1.7. Jeśli ktoś będzie czuł potrzebę zrobienia sobie selfie, do dyspozycji będzie mieć nieco ciemniejszy aparat z matrycą 8 Mpix i obiektywem o jasności f/2.0. Do reprodukcji dźwięku służy pojedynczy głośnik, który raczej nie wzbudzi niczyich zachwytów, zmuszając do sięgnięcia po słuchawki – te na szczęście można podłączyć klasycznym jackiem 3,5 mm. Na jakość dźwięku w słuchawkach narzekać na pewno nie będziemy – urządzenie jest zgodne ze standardem DTS–HD.

Ponieważ smartfon podczas gry będzie na pewno bardzo energożerny, producent zastosował ogniwo litowo–polimerowe o pojemności 3800 mAh, z możliwością szybkiego ładowania. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z autorską nakładką Red Magic.

Ceny

  • 6 GB RAM + 64 GB pamięci wbudowanej – 2499 juanów (~1300 złotych)
  • 8 GB RAM + 128 GB pamięci wbudowanej – 2999 juanów (~1560 złotych)

Źródło: NubiaGSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona