Razer Naga V2 HyperSpeed i Naga V2 Pro (fot. Razer)

Naga prawda o nowych myszkach Razera. Mają po 20 programowalnych przycisków

Razer zaprezentował nowe myszki dla maniaków gier, uwielbiających korzystać z dostosowanych pod siebie skrótów wprost z przycisków na gryzoniu. Miłośnicy MMO będą w siódmym niebie.

Razer Naga V2 Pro

Razer ma coś szczególnego dla tych, którzy zjedli zęby na grach MMO i battle-royale. Najnowsze gryzonie kontynuują chlubną tradycję zaawansowanych myszek z serii Naga, udoskonalając znaną od 2009 roku konstrukcje.

W modelu Naga V2 Pro znajdziemy 3 wymienne panele boczne, 19+1 personalizowanych przycisków, 22 programowalnych przycisków kontrolnych, nowe kółko Razer HyperScroll Pro Wheel, moduł bezprzewodowy Razer HyperSpeed, czujnik optyczny Razer Focus Pro 30K, przełączniki optyczne Razer Optical Mouse Switches Gen-3 i szereg opcji ładowania. Jak wskazuje sam producent, to najbardziej zaawansowane akcesorium w najlepszej odsłonie.

Samo kółko wnosi możliwość wybierania z 6 różnych trybów przewijania, w tym jeden, który użytkownik może skonfigurować i wyregulować pod siebie – niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami gładkiego przewijania, czy wyraźnych skoków.

Baterię można ładować bezprzewodowo, a z komputerem połączymy się przez wspólny klucz USB Naga V2 Pro, jeśli jesteśmy posiadaczami klawiatury Razer HyperSpeed – wtedy można zwolnić jeden z portów USB i wykorzystać go do innego celu.

W Naga V2 Pro zastosowano nowy sensor optyczny Razer Focus Pro 30K i Razer Optical Mouse Switches Gen-3. Mogą działać nawet na szkle. Z kolei w przyciskach zastosowano przełączniki optyczne z aktywacją 0,2 ms.

Bateria ma wystarczyć na 300 godzin pracy przez Bluetooth lub do 150 godzin przez wspomniany adapter.

Sugerowana cena Razer Naga V2 Pro to 199,99 euro. Sprzęt jest już dostępny w sklepie Razera, a także u autoryzowanych dealerów.

Razer Naga V2 HyperSpeed

Druga z myszek także wyposażona jest w 20 programowalnych przycisków, technologię Razer HyperScroll i czujnik optyczny Razer Focus Pro 30K. Przełączniki klawiszy to już jednak mechaniczne Razer Mechanical Mouse Switches Gen-2.

Gadżet zasilany jest pojedynczą baterią AA, zapewniającą do 400 godzin pracy na Bluetooth i 250 godzin przy połączeniu Razer HyperSpeed Wireless.

Sugerowana cena Razer Naga V2 HyperSpeed to 109,99 euro. Mysz będzie jest już dostępna w sklepie Razera, a u autoryzowanych dealerów pojawi się w grudniu.