monitor Philips 252B9 (fot. Philips)

Philips 252B9 – monitor stworzony do pracy

Monitor monitorowi nierówny – niektóre stworzone są z myślą o przeciętnych, średnio wymagających użytkownikach, podczas gdy inne skierowane są do graczy o określonych oczekiwaniach. Philips 252B9 pozycjonowany jest natomiast jako doskonałe narzędzie dla tych, którzy spędzają wiele godzin na pracy przed ekranem.

Specyfikacja monitora Philips 252B9

Monitor Philips 252B9 wyposażono w 25-calową matrycę LCD IPS z podświetleniem W-LED, która ma proporcje 16:10 i rozdzielczość WUXGA 1920×1200 pikseli. Wyświetlacz charakteryzuje się także częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, maksymalną jasnością podświetlenia 300 cd/m², współczynnikiem kontrastu 1000:1, czasem reakcji 5 ms (GtG) i 178° kątami widzenia zarówno w pionie, jak i poziomie. Warto też odnotować fakt, że ramki bo bokach i na górze są bardzo wąskie, dzięki czemu urządzenie wygląda elegancko oraz nowocześnie i zwyczajnie może również cieszyć oko.

Reklama

Co jednak sprawia, że monitor Philips 252B9 określany jest mianem stworzonego do pracy? Producent zastosował w nim szereg technologii, które mają sprawić, że nawet dłuższe wpatrywanie się w ekran nie będzie znacznie obciążało i męczyło wzroku użytkownika. Mowa tu m.in. o rozwiązaniu Flicker-Free (zmniejszenie zjawiska migotania obrazu) oraz trybach LowBlue Mode (redukcja emisji niebieskiego światła) i EasyRead (dostosowywanie parametrów wyświetlacza w taki sposób, aby czytanie dłuższych tekstów było wygodniejsze).

Na pokładzie jest także inteligentny czujnik PowerSensor, który na bieżąco sprawdza, czy przed monitorem znajduje się użytkownik. Kiedy wykryje on, że go nie ma, odpowiednio zmniejsza jasność ekranu, aby ograniczyć zużycie energii (według deklaracji producenta nawet do 80%).

Monitor Philips 252B9 wyposażono również w stopkę SmartErgoBase, która umożliwia szeroki zakres regulacji ekranu w płaszczyźnie poziomej i pionowej oraz funkcję trybu portretowego (pivot). Urządzenie można też powiesić na ścianie za pomocą uchwytu w standardzie VESA 100 x 100.

Oprócz tego, monitor Philips 252B9 ma także na pokładzie dwa głośniki o mocy 2 W każdy oraz 1x USB 3.0 (upstream), 4x USB 3.0 (downstream), złącza VGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 i audio mini jack (1x wejście + 1x wyjście).

Monitor Philips 252B9 – cena, dostępność

Opisywana powyżej nowość wejdzie do sprzedaży pod koniec marca 2019 roku. Sugerowaną cenę tego modelu producent ustalił na 1109 złotych.

Źródło: informacja prasowa