monitor Philips 241B7QGJ (fot. Philips)

Philips 241B7QGJ jest najbardziej ekologicznym monitorem na rynku

W obecnych czasach bardzo dużo uwagi przykłada się do ochrony środowiska, aby następne pokolenia nie utonęły w śmieciach i nie musiały martwić się o dostęp do czystej wody. Najbardziej proekologicznym producentem niewątpliwie jest Apple (a przynajmniej na takiego się kreuje), jednak inni nie pozostają w tyle. Philips bowiem deklaruje, że monitor Philips 241B7QGJ jest najbardziej ekologicznym monitorem na rynku.

Dlaczego monitor Philips 241B7QGJ jest przyjazny środowisku?

Producent informuje, że tworzywa sztuczne wykorzystane do produkcji tego modelu w aż 85% pochodzą z recyklingu. Urządzenie nie zawiera też żadnych szkodliwych pierwiastków, takich jak ołów, rtęć i halogeny. Co więcej, monitor Philips 241B7QGJ i opakowanie, w którym jest sprzedawany, są zrobione z materiałów nadających się w 100% do recyklingu.

Reklama

Oprócz tego, urządzenie pobiera podczas pracy zaledwie 11 W mocy, a do tego funkcja PowerSensor wykrywa, czy w danym momencie użytkownik siedzi przed ekranem – jeśli nie, wówczas automatycznie obniża poziom jasności podświetlenia. Dodatkowym rozwiązaniem jest technologia LightSensor, która dostosowuje jasność monitora do warunków panujących dookoła. Przycisk Zero Power Switch pozwala z kolei przełączyć sprzęt w tryb całkowitego braku poboru energii, bez konieczności odłączania przewodu zasilającego.

Philips 241B7QGJ jest zgodny ze specyfikacją Energy Star 7.0 oraz klasą energetyczną A++. Organizacja Green Electronics Council przyznała temu modelowi certyfikat EPEAT, potwierdzający jego przyjazność dla środowiska.

Monitor Philips 241B7QGJ – specyfikacja

Model ten wyposażono w ekran IPS z podświetleniem WLED o przekątnej 23,8 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli. Matryca charakteryzuje się też odświeżaniem na poziomie 60 Hz, szerokimi kątami widzenia (do 178°), jasnością maksymalną 250 cd/m², kontrastem 1000:1 i czasem reakcji 5 ms.

Philips 241B7QGJ oferuje też regulację wysokości w zakresie 150 mm oraz możliwość obrócenia go o 90° (pivot) w pionie i od -5° do +20° w poziomie (swivel). Na jego pokładzie znajdują się również dwa głośniki o mocy 2 W każdy, a także złącza: VGA, DVI-D, Display Port 1.2, HDMI 1.4, cztery pełnowymiarowe USB 3.0 (w tym jedno ze wsparciem dla szybkiego ładowania) i audio (1x wejście, 1x wyjście).

Monitor Philips 241B7QGJ można także powiesić na ścianie (uchwyt w standardzie VESA 100 x 100 mm) oraz zabezpieczyć za pomocą Kensington Lock.

Monitor Philips 241B7QGJ – cena, dostępność

Philips ustalił sugerowaną cenę tego monitora na 979 złotych. Urządzenie pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w styczniu 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa