Premiera LG Watch Style i LG Watch Sport: specyfikacja, cena, dostępność | Tabletowo.pl

Premiera LG Watch Style i LG Watch Sport: specyfikacja, cena, dostępność

Dołącz do dyskusji 0

Android Wear 2.0 to nie jedyna, zaprezentowana dziś przez Google, nowość. Światło dzienne ujrzały przy okazji również dwa nowe smartwatche z preinstalowaną najnowszą wersją oprogramowania: LG Watch Style oraz LG Watch Sport.

LG Watch Style

Ten smartwatch producent wyposażył w 1,2-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości 360×360 pikseli (ppi=299), czterordzeniowy, dedykowany do wearables procesor Snapdragon Wear 2100 1,1 GHz, 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 240 mAh, który ładuje się bezprzewodowo.

LG Watch Style może się łączyć ze światem wyłącznie za pomocą Bluetooth 4.2 LE oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n. Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej 316L i jest pyło- oraz wodoszczelna (spełnia normę IP67, co pozwala na zanurzenie na głębokość metra na maksymalnie pół godziny). Całość ma wymiary 42,3×45,7×10,79 mm. Paski można też swobodnie wymieniać.

LG Watch Style dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, tytanowym oraz Rose Gold. Smartwatch wyceniono na 249 dolarów, czyli równowartość około 1000 złotych.

LG Watch Style

LG Watch Sport

Ten smartzegarek to natomiast propozycja z najwyższej półki. Producent wyposażył go w 1,38-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości 480×480 pikseli (ppi=348), czterordzeniowy procesor Snapdragon Wear 2100 1,1 GHz, 768MB RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Całość zasila akumulator o pojemności 430 mAh (ładuje się go bezprzewodowo).

LG Watch Sport, w przeciwieństwie do LG Watch Style, oferuje szeroki wachlarz modułów łączności. Oprócz Bluetooth 4.2 LE i Wi-Fi 802.11 b/g/n jest też NFC do mobilnych płatności przez Android Pay oraz GPS. Co więcej, smartwatch może być także całkowicie samodzielny dzięki temu, że posiada slot na kartę SIM i może się łączyć z siecią w standardzie 3G i 4G.

Koperta LG Watch Sport również jest wykonana ze stali nierdzewnej 316L i też jest pyło- i wodoszczelna. W tym przypadku mamy jednak do czynienia już z normą IP68, dzięki której można zanurzyć urządzenie na większą głębokość (1,5 metra), ale wciąż na taki sam czas, czyli do pół godziny. Całość ma wymiary 45,4x5121x14,2 mm.

LG Watch Sport dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: tytanowej i ciemnoniebieskiej. Jego cenę ustalono na 349 dolarów, czyli równowartość około 1400 złotych. W tym smartwatchu użytkownik nie może jednak samodzielnie wymieniać pasków. Naprawdę lepiej tego nie próbować, ponieważ w ich części znajdują się anteny.

LG Watch Sport

Dostępność

Według informacji, podanych przez Google, LG Watch Style i LG Watch Sport w ciągu kilku najbliższych tygodni trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. O innych krajach na razie brak informacji.

Źródło: Google, VentureBeat, Android Authority, Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona