Oto nowe gogle mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows – Lenovo Explorer | Tabletowo.pl

Oto nowe gogle mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows – Lenovo Explorer

Dołącz do dyskusji 0

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość sukcesywnie zdobywają kolejnych fanów. Lenovo – jako jeden z największych producentów elektroniki na świecie – nie może pozostać obojętne na ten nowy trend, dlatego też postanowiło wejść w ten segment. Na targach IFA 2017 zaprezentowało nie tylko zestaw AR Star Wars: Jedi Challenges, ale również gogle mieszanej rzeczywistości – Lenovo Explorer.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że gogle nie są samodzielne – do działania potrzebują komputera z Windowsem, z którym łączą się za pomocą przewodów z końcówką USB i HDMI. Od razu Lenovo jednak uspokaja, że nie jest wymagany ultra-mega-wydajny sprzęt – z obsługą zestawu ma sobie poradzić większość „przystępnych cenowo” PeCetów. Kompatybilne produkty są oznaczone niebieską etykietą Windows Mixed Reality/Ultra. Dzięki temu z jego dobrodziejstw skorzystać będzie mogło skorzystać mnóstwo osób, nie tylko bardzo wąska grupa, jak ma to miejsce choćby w przypadku HTC Vive.

Gogle dostępne są zarówno w konfiguracji z kontrolerami, jak i bez nich. Zestaw umożliwia poruszanie się na obszarze o wymiarach 3,5×3,5 metra, a więc całkiem sporym. Dzięki temu użytkownik może wykonywać wiele różnych ruchów, m.in. kucanie, rzucanie się czy podskakiwanie – wszystko po to, aby obcowanie z wygenerowaną cyfrowo rzeczywistością było jak najbardziej wciągające i wiernie odwzorowane.

Lenovo Explorer (fot. Lenovo)

Lenovo zapewnia, że gogle zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich ciężar rozkładał się równomiernie na całej głowie użytkownika, by ten przez cały czas czuł się komfortowo i nie zdejmował zestawu z ulgą, tylko wręcz z niechęcią. Bo jak informuje producent, przygotowano całe mnóstwo materiałów, które pozwolą właścicielom Lenovo Explorer nie tylko grać, ale również zwiedzać cały świat (także ten z przeszłości) i oglądać materiały multimedialne. W ofercie jest m.in. zwiedzanie Rzymu balonem, eksplorowanie świątyni Inków, poznawanie tajemnic Machu Picchu czy nawet lądowanie na Marsie. Wrażeń więc na pewno nie zabraknie.

Cenę Lenovo Explorer ustalono na 349 dolarów (~1250 złotych). Za zestaw z kontrolerami trzeba będzie natomiast zapłacić 449 dolarów (~1600 złotych). Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie i na jakie rynki trafią najnowsze gogle Lenovo.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona