Kruger&Matz Flow 5 i Flow 5+ zaprezentowane 15
Kruger&Matz Flow 5 Kruger&Matz Flow 5+

Kruger&Matz Flow 5 i Flow 5+ zaprezentowane

Polska firma Kruger&Matz zaprezentowała właśnie swoje nowości na 2017 rok. Poza smartfonami z serii Live, firma postanowiła także odświeżyć swoją „budżetową” linię Flow. Efektem tych prac są dwa nowe urządzenia, które można nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, napędza je ten sam procesor, który firmuje MediaTek. Precyzując, jest to model MTK6737, który pracuje w asyście 2GB pamięci RAM oraz 16GB na pliki użytkownika. Jak można było się spodziewać, zgodnie z panującą modą, główna – choć nie jedyna różnica – tkwi w rozmiarze wyświetlacza.

Kruger&Matz Flow 5 i Flow 5+ zaprezentowane 17
Kruger&Matz Flow 5

Flow 5 posiada ekran IPS o przekątnej 5 cali (720x1280p) oraz baterię o pojemności 2000 mAh. Jest to urządzenie wspierające tryb Dual SIM, a do tego z osobnym wejściem na kartę pamięci microSD. Producent zastosował aparat główny o rozdzielczości 8 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix na przodzie. Cena bez dwóch zdań może być uznana za atrakcyjną: 499 złotych w dniu premiery to ciekawa opcja. Urządzenie będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, „złotej” oraz białej.

Kruger&Matz Flow 5 i Flow 5+ zaprezentowane 18
Kruger&Matz Flow 5 Plus

Model z „Plusem” w nazwie posiada natomiast ekran o przekątnej 5,7 cala (IPS, 720x1280p) oraz baterię o zauważalnie większej pojemności, wynoszącej 3340 mAh. Urządzenie wyróżnia się także skanerem odcisków palców, zachowując przy tym wszystkim atrakcyjną cenę, którą producent ustalił na poziomie 599 złotych. Odnajdziemy tu także 8 Mpix aparat główny oraz 5 Mpix kamerkę na przodzie. Z dziennikarskiego obowiązku wzmiankuję także o tym, że Flow 5 Plus oczywiście również jest urządzeniem typu Dual SIM, które posiada osobny slot na kartę microSD. Smartfon będzie dostępny w czarnej, biało-złotej oraz złotej wersji kolorystycznej.

Wszystkie smartfonowe nowości Kruger&Matz na 2017 rok przeszły proces certyfikacji zgodności z Google i pojawią się w sprzedaży w połowie bieżącego roku.

źródło: informacja prasowa