ipad

Premiera iPada 5 i iPhone’a 5S będzie miała miejsce 29 czerwca?

W 2007 roku 29 czerwca był OGRomnie ważnym dniem ze względu na premierę filmu „Shrek Trzeci”. Ale nie tylko. Tego właśnie dnia miała miejsce premiera iPhone’a pierwszej generacji. Z najnowszych informacji wynika, że Apple – po sześciu latach – planuje zorganizować konferencję w tym samym terminie (czyli w moje urodziny ;)). W sieci pojawiły się spekulacje, że 29 czerwca 2013 roku ma się odbyć event „Original Passion, New Ideas”, na którym mają zadebiutować dwa kluczowe produkty koncernu z Cupertino: iPad 5 i iPhone 5S.

Trudno jednak uwierzyć w te informacje. Raz, że 29 czerwca w tym roku wypada w sobotę, a sobota nie jest dniem konferencyjnym Apple (firma upodobała sobie piątki, ewentualnie środy). Kolejna kwestia: wątpliwym jest, by producent miał zaprezentować dwie nowe generacje najważniejszych urządzeń ze swojego portfolio na jednym evencie. Tym bardziej, że premiery iPada 5 możemy się spodziewać najprawdopodobniej albo już w następnym miesiącu, czyli w kwietniu (rok po premierze iPada 3, pół roku po iPadzie 4), albo w październiku/listopadzie (rok po iPadzie 4).

Na chwilę obecną trudno cokolwiek powiedzieć o nadchodzącym iPadzie 5. Możemy się spodziewać zmian zarówno pod względem wzornictwa (najprawdopodobniej będzie nawiązywał do iPada mini; ma być lżejszy i cieńszy od poprzednika), jak i parametrów technicznych – choć tu spodziewane jest jedynie odświeżenie procesora.

Aktualnie wszystko pozostaje w sferze plotek. Nie mamy więc innego wyjścia niż cierpliwie poczekać na kolejne – najlepiej już oficjalne – informacje.

źródło